YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR
Mustafa Sönmez

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR

Bu içerik 88 kez okundu.

Sevgili okuyucular, beni bağışlayınız gereksiz birtakım yazılarla sizleri meşgul ediyorum ama insan bir ölçüde buna mecbur oluyor. FETÖ ve FETÖ’cülüğün prim yaptığı dönemlerde yani 15 Temmuz dahası 17 – 25 Aralık olayları öncesinde Stockholm’daki FETÖ’cü grubun şahsıma bir kumpas kurmaya çalıştığını ama geri teptiğini bir önceki yazımda dile getirdim.

Bu kumpasın içinde o zaman FETÖ’cülerin gazetesinde yazı yazan ve gazeteci müsveddesi olarak adlandırdığım Atila Altuntaş da vardı. Bu komployu bizzat yüzüne söyleyerek sözde beni tehdit ediyordu. Gazeteci Metin Altınışık’ın yanında kendisine bu söylediklerinizi elinizde, bilgi, belge, fotoğraf falan var da yayınlamazsanız “şerefsizsiniz” demiştim. Tabii, tıs çıkmadı ama iftiralarını farklı zeminlerde sürdürdüler.

Ben, 15 Temmuz gecesi yaşananlardan ve ortaya çıkan resimden yola çıkarak bir değerlendirme yaptım. Yazımın sonunda da bana kurulan kumpası ve atılan iftiraya değindim.Bu yazıma adını yukarıda dile getirdiğim kişiden yanıt gecikmedi. Benim toplum tarafından sevilmediğim, gazeteci olarak kendisini kıskandığım ve İslam peygamberi Hz. Muhammed’e ve İslama yönelik sosyal medyada sahte hesaplarla olumsuz yazılar yazdığımı yorumlar yaptığımı ileri sürerek iftirasına devam ediyor.

Ben de, bu iftaralarını ispatlamasını, ispatlamazsa; “şerefsiz ve namussuz” olduğunu ileri sürerek ispata davet ettim. Fakat bu şahıs iftiralarını ispatlamak yerine yine bana yönelik hem hakaret içeren hem de kendisini FETÖ’cü olarak hedef gösterdiğimi ileri sürerek  Facebook üzerinden saldırıya geçti. Sosyal medyada muhatabım olmadığı için yazdıklarını okuyamıyorum. Fakat, farklı kanallardan elime ulaşıyor.

Şimdi soruyorum;

1- Bu kumpası bana bilinçli mi ya da ağzınızdan kaçtığı için mi söylediniz?

2- Elimizde her türlü delil var, dediniz (fotoğraf, belge vs.)

3- Bu belge ve fotoğrafları neden yayınlamadınız?

4- Bu safsata kumpası sözlü olarak yaymaya neden gereksinim duydunuz?

5- Engin Efetürk’e o safsata yazısını neden yazdırdınız?

6- Neden Engin Efetürk?

Benim hakkımda işte son yazdıkları;

“İsveç'te toplum tarafından sevilmeyen ve 30 yıldır sığıntı gibi yaşayan bir Mustafa Sönmez denen biri var. Bu benim yaptığım haberler ve toplumun önünde olduğumu çekemediği bana hakarete varan yazılar ve iftira atıyor.

Beni Feto'nun yalakalığını yapan bir kişi olarak ona komplolor kurduğumu falan yazmış. Bir taraftanda beni ''FETO'cu'' diye fişleyerek hedef gösteriyor.
 

FETO'nun 17 Aralık, 25 Aralık darbesini köpürte köpürte kullanarak ''Hükümete hırsız'' diyerek aslında darbeci olan, ve 27 mayıs darbesini alene öven bu zavallıyı mahkemeye vereceğim.
 

Beni aslı olmadığı halde yazılarında fişleyerek FETÖ'cü göstermesi, şuna da İsveç'te suç kapsamına alındı. Bende bu zaatı mahkemeye vererek, hukuk önünde hesaplaşacağım.”

ve son olarak yazdığı;

”Yorumlarınız ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Tehdit ve beni terör örgütü üyesi göstermekten şikayette bulundum 100 bin kronda tazminat davası açtım. Bundan sonra hukuk karar verecek...”

Böylelerine ne denir: Hem kel hem fodul (Yeteneksiz olduğu halde kendini yetenekli göstermeye kalkan).

Benim hiç kimseyi şucu ya da bucu diye damgalamaya gereksinmem yok. Bu benim ilkelerime aykırıdır. Lakin, “Görünen köy kılavuz istemez ya da dolunay parmakla gösterilmez” diye atasözlerimiz ve bu yönde pek çok özdeyişlerimiz var.

Şimdi pacaları tutuşan bu gazeteci müsveddesi karşı atağa geçerek iftiralarını kapatabileceğini sanıyor. Ne demiş atalarımız; “YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR”. “Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler (Çingenenin merdi yiğitliğini anlatırken hırsızlığını söyler)” Bu sözlerden Roman (Çingene) halkımızı tenzih ederim. Fakat bu sefer bu böyle olmayacak, bunu bu müsvedde iyi bilsin.
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI