FETÖ’yü Önceki Yönetimlere Yamama Kurnazlığı
Günay Güner

FETÖ’yü Önceki Yönetimlere Yamama Kurnazlığı

Bu içerik 337 kez okundu.

Bütün dalkavuk çokbilmişler, dolar gazetecileri beyazcamlara üşüştüler. Bu kibirli salak takımı canhıraş, sahiplerine çalışıyorlar ya biz anlamıyoruz! Bakışlar o bakış… Aralarında kırk yılda bir denecek türden bir doğru söyleyen varsa ona da bu kibir bakışları, habire sözünü kesmeler… İnsan taş olsa da dayansa…

Bu kibirli salak dolar gazetecilerinin (günümüz kısaltmalar dünyası ya bunlara da KSDG diyelim) ustası oldukları işlerden biri de acımasızlığı, kıyımcılığı günyüzüne çıkmış FETÖ’yü önceki yönetimlere, giderek CHP’ye yamamak. Bu uğurda, başka zaman çok sevdikleri Turgut Özal’ı bile kurban etmekten çekinmiyorlar: yaşasın yeni kral! Böylelikle var olan yönetimin sanık durumunu hafifletecekler. Belli ki efendilerinden böyle buyruk almışlar.

Yeterince araştırma gücü olmayan geniş halk kesimlerini de “merkez medya” berbat adlandırması altında böyle aldatıyor, beyin yıkıyorlar. Hangi kanala geçsen aynı sözler, saçma sapan ilişkiler…

Oysa şurası açık gerçektir ki geçmişte de özellikle sağ yönetimler (şimdiki adıyla) FETÖ’yle de diğer dinsel ve etnik cemaatlerle de seçim işbirliğine girmiş olmalarına karşın; geçmişteki hiçbir yönetim “anayasal yönetim (iktidar) yetkisini planlı şekilde FETÖ’yle ya da bir diğer cemaatle, tarikatla, aşiretle…paylaşmamışlardır.” Oysa son on yıldan fazla zamandır yaşanan tam da iktidarı bilerek isteyerek bölüşmektir. İkisinin aynı şey olduğunu söylemek olanaksızdır. Söylersiniz de bunu hiçbir mantıkla açıklayamazsınız.

Adnan Menderes toprak ağalarıyla birlik olup köy enstitülerini kapattı da yine iktidarı kurumlarla, koltuklarla, yurt ölçeğinde, usunuza gelebilecek her noktada paylaşır duruma gelmedi.

Bu ne aymazlıktır… Devleti bu yıkıma sokan, kazara sol, sosyal demokrat, adına ne derseniz sol bir yönetim olsaydı beş yüz yıl ışık göremezdi. Ne ki KSDG şımarıkları, büyük bir pişkinlikle, ellerindeki karayı “Acaba kaç yere daha süreriz, efendimizin yükünü hafifletiriz” diyerek önüne gelene sürüp dolaşıyorlar. Kolay gelmesin!

Ve şu arsızlığa da değinmeden geçemeyeceğim, Ortalığı irin gibi kaplayan kepazelikleri, sanki çok doğal, sıradan olaylarmış, hesaplarmış, ilişkilermiş gibi; sanki Türkiye’de değil de Mars’ta geçiyormuş gibi anlatmazlar mı… Halkımıza düşen bunlara kulak asmamak, gerçekleri görmektir. KSDG halkın içinde olduğu hipnoz sürsün istiyor. Başlıca görevlerinden biri de hiç kuşkunuz olmasın budur. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI