Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!
Günay Güner

Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!

Bu içerik 67 kez okundu.

Yine aynı emperyalist oyun, aynı yayılmacı tuzak, yalan! Emperyalizmin ne oyunu biter ne acıması olur. Yeniden Suriye’ye, devlet güçlerine saldırı; saldırı buyruğunu veren Trump… Sözde gerekçe sarin gazı kullanımı. Kimyasal gazların kimde olduğu da kimin kullandığı da belli; emperyalistlerin kurduğu ve beslediği, insanlık düşmanı dinci kıyım örgütleri kullanıyor bu kimyasal silahları.

Bu emperyalist batı güçleri değil miydi Irak’ı işgal ederken kimyasal silah var yalanını yayn ve 1,5 milyon sivili öldürdükten sonra “Pardon, kimyasal silah yokmuş” diyen. Şimdi de aynı oyun oynanıyor. O yere göğe sığdırılmaz “özgür” batı basını da bu insanlık dışı emperyalist saldırıların ortam hazırlayıcılığı “görevi”ni üstleniyor. CNN International, Fox News, BBC News, France 24… Hangi kanala baksanız aynı yalan haberleri görüyorsunuz.

Anlaşılan emperyalistlerin Suriye, Irak, Türkiye’nin toprak, ulus bütünlüğünü kabul etmeleri, benimsemeleri olanaksız. Bu durum çok açık gerçektir.

Batı ülkelerinin “halklarına” sözümüz, o toplumlardan isteğimiz gerçekleri görmeleridir. Nedir gerçek? New York’ta, Paris’te, Münih’te…dinci kıyım örgütlerince yapılan saldırıların; o saldırılarda onlarca insanınıza kıyılmasının baş sorumlusu ülkelerinizin emperyalist yönetimleridir. Bu gerçeği anlamadığınız sürece yakınmalarınız, yabancı düşmanlığınız, giderek kibriniz, sizi ilkelleştiren budalalıktan başka bir şey değildir.

Emperyalizme karşı tüm insanlık eyleme geçmedikçe belli ki boşa debelenip duracağız.

Böylesi yaygın eylem çok uzak olduğu gibi Türk yönetimi yine emperyalistler anında birlik oldu; bu yönde açıklamalar yaptı. Hani ABD-AB Türk yönetiminin düşmanıydı, sürekli karşı komplo uyguluyordu? Ne oldu? Ülke içinde, bağlı seçmenini bu sözde emperyalist karşıtlığıyla bir güzel uyut; Suriye devletine epmeryalist saldırının hemen yanında ol “Suriye’ye beraber girelim” yönünde açıklama yap! “Evet”çiler bu insanlık dışı çelişkiyi görüyorlar mı?

Demek ki onca yaşanana karşın hiçbir anlayış değişikliği, ders alma çabası yok. Yine aynı mezhepçi, dinci, fırsatçı siyasa yürürlükte… Bunun adına ne denebileceğini o her şeyi doğru bilen “seçmen”e bırakıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI