UTANIYOR, UTANÇ DUYUYORUM
Mustafa Sönmez

UTANIYOR, UTANÇ DUYUYORUM

Bu içerik 506 kez okundu.

Anlı şanlı bir geçmişe sahip olan, dünyada ilk Kurtuluş Savaşı’nı veren, mazlum devletlerin  yaşamlarında kılavuzluk yaparak çığır açan Türk ulusunun bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum. Ne yazık ki, gurur duyduyum bu ulusun bugün bir bireyi olmaktan ülkem adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Bireysel tatminsizliklerini elllerine geçirdikleri iktidar gücüyle Türk ulusunu esir almaya, biat kültürüne mahkum etmeye, ulusun tepesinde boza pişirmeye çalışan bir iktidara sahip olan ülkem adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felesefesinde yer alan çağdaş demokrasi, çağdaş sosyal hukuk, çağdaş sosyal yaşam, kadın erkek eşitliği ve hukukun üstünlüğünün ayaklar altına alındığı, insanlık değerlerinin yok sayıldığı ülkem adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Çok partili döneme geçişten itibaren oy avcılığına, iktidar hırsına kurban edilen devrim ilkeleri, estirilmeyen başlayan karşı devrim rüzgarlarıyla ortadan kaldırılan çağdaş eğitim kurumlarının çağdışı zihniyete teslim edilmesinin ileride acısını çok çok fazlasıyla çekecek olan ülkem adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Bugün tarikatların, dinci düzenbazların elinde anlaşılmaz duruma düşürülen Kutsal İslam dini, İslam adına açılan yuvalarda, vakıflarda, yurtlarda taciz edilen, tecavüzü uğrayan çocuklar ve bu olay karşısında bir kerecikten birşey olmaz diyenler adına utanıyor, utanç duyuyorum.

İktidar olma, iktidarını sürdürme, gücü tek elde toplama uğruna ortadan kaldırılmaya, yok edilmeye çalışılan adalet, adalet duygusu ve bunu korumakla yükümlü olanların, iktidar gücü önünde ilikleyecek düğme arayanlar adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Adaletin rafa kaldırıldığı ülkemde “adalet yürüyüşü” düzenleyen ve yürüyüşe katılan, destekleyenlerin topyekün terörist ilan edildiği, yayınlanmamış kitap yazarlarının niyetleri okunarak hapislere atıldığı, haksız bir biçimde hapsedilerek, hastalıkları gözardı edilen ve ölüme mahkum edilen insanlar adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Bu ülkede başları sıkıştığı zaman sürekli kandırıldıklarını ileri sürerek ülkem insanını aptal yerine koyanlar, başları sıkıştığı zaman Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sığınacak balıkçı limanı sananlar ve bunu yutturduklarına inanmış görünenler adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Pensilvanya’yı hac yoluna çevirenlerin, randevu koparmak için kıçını yırtanların, mektupçuların, salya sümük ağlayan FETÖ pisliğinin burun mendilini kapıp yutanların baş tacı edildiği ülkem adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Bu ülkeyi terörist FETÖ zihniyetine yıllarca teslim edip, övgü yağdıranlar, daha sonra da çıkar çatışması ortaya  çıkınca sarı saman örneği suyun yüzüne  günahsız çıkmaya çalışanlar, Türk Ordusu’nu tarumar edenler adına utanıyor, utanç duyuyorum.


Ergenekon, Balyozvari davaların savcıları olanlar, haksızlıklara körükle gidenler, suçsuz günahsız insanların yıllarca hapislerde yatmasına alkış tutanlar, bu uğurda çaba harcayanlar, kontrollü 15 Temmuz başarısız, çakma FETÖ darbesinin zemini hazırlayanlar ve bunun önlenmesini kahramanlık gibi gösterip bu uğurda ölen vatan evlatlarımıza övgü düzenler adına utanıyor, utanç duyuyorum.

15 Temmuz’u kahramanlık destanı gibi gösterip Türk askerinin dramıyla alay edenler, bunu afişlere taşıyanlar, muhalefeti yok sayanlar, yıllarca terörist FETO çetesiyle mücadele edenleri bugün FETÖ’cü ilan edenler adına utanıyor, utanç duyuyorum.

Ey güzel ve güzel olduğu kadar garip, yalnız ülkem; seni bu duruma düşürenler ve buna karşı koymayanlar adına kendimden utanıyor, utanç duyuyorum.
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI