IŞİD-PKK-YPG… Kuklabaşının Piyonları mı?
Günay Güner

IŞİD-PKK-YPG… Kuklabaşının Piyonları mı?

Bu içerik 70 kez okundu.

Hedefindeki gelişmemiş ülke halkları hâlâ meleklerin cinsiyetini konuşmakla zaman geçiredursunlar, Amerika Birleşik Devletleri ve onun her zaman gizli ortakları Birleşik Krallık ve İsrail değişmez “proje”lerini, planlarını uygulamaktalar.
 

Bundan yirmi yıl önce “Kürdistan kurulmaya çalışıyor” dendiğinde yanıt hazırdı: “Komplo teorisi.” Şimdi gerçek olduğu apaçık… Gerçeğe “komplo teorisi” demekse, her şey bir yana dil mantığına aykırıdır.
 

ABD’nin, CIA’nın, “kara gücü” (bu ordusu demektir) olduğu defalarca açıklanmış ve bu “görevi” gönüllü benimsemiş, özelde YPG, genelde Kürt kıyımcı-silahlı güçleri, belirlenmiş bir senaryo-oyun kapsamında bölgeyi Kürtleştirmektedirler. Bu “kara” işi, alay edercesine “özgürleştirdik” diyerek yapmaktalar. ne özgürleştirmek ama… Hâlâ tutsakça derebeylik ilişkilerinden kurtulamamış, kurtulmaya da niyetlenmemiş olması bir yana; ABD çıkarlarının gerçekleştirilmesi amacıyla, ikinci İsrail olacağı hemen anlaşılan “Kürdistan” kurma tasarısı ardında bin yıllık Türk ve Arap bölgelerini çakma adlar üreterek işgal etmek, Türkleri ve Arapları “kimliklerinden”, yurtlarından etmek “özgürleştirmek” diye pazarlanıyor. Emperyalist ABD ordusuna Irak’ı işgal ettirdiklerinin de bir buçuk milyon Arabı öldürttükleri, Suriye’nin laik kitlesinin emperyalist ve destekledikleri dinci-etnikçi kıyımcı hastalarca öldürülmelerine bir biçimde yol açtıkları, katkı sağladıkları unutulur sanıyorlarsa aldanırlar. Hâlâ aynı yolda ilerliyorlar.
 

Yanıt alamadığımız sorumuzu yineleyelim, belki bu kez alırız: ABD ve diğer devletler uçaklarının bombalamalarıyla, saldırılarıyla kazınamayan IŞİD kıyımcıları, nasıl oluyor da YPG güçlerince birkaç haftada yenilgiye uğratılarak temizlenebiliyor? Bunun mantığı var mı? mantığı yok ama nedeni var. Bu bir oyun! Önce IŞİD’e yol verilir, kıyımlarına göz yumulur, ardından IŞİD temizlenir; a, bir de ne görelim o bölge Kürt bölgesi oluvermiş…
 

Konuyla ilgilenen herkes bilir ki Kobani adı uydurmadır; aslı yüzlerce yıldır Ayn el Arap’tır; il Arap ilidir. YPG’nin girdiği tüm bölge illeri bu durumdadır. Ya Arap ya da Türk-Türkmen illeridir. Kerkük ile Musul’u Kürt illeri diye dayatmak nasıl bir yüzsüzlüktür. Tapu kayıtlarını neden yaktınız, diye soruyoruz. İnsanları neden sürdünüz, yurtlarından ettiniz, diye soruyoruz.
 

Bir de kendilerini “laik güçler” ambalajıyla da pazarlamaları yok mu, çileden çıkmak işten değil. Bugüne kadar hiçbir şeyhle, derebeyiyle, ağayla sorunları olmamış; tersine heykellerini dikmişler ama efendiler “laik”ler. Hadi oradan! Arsızlığın bu kadarı.
 

Şu başat bilimsel gerçeği vurgulayalım: Böylesi emperyalist oyunlar sürekli ama sürekli kıyımlara, kırımlara neden olur. Kaçınılmazdır. “Ne yapalım, devlet kuruyoruz, kıyım olacaksa olacaktır” diyenler aydın maydın değillerdir; ancak eli kanlı terörist, ABD taşeronu, uşağı olabilirler ki zaten öyledirler.
 

Evet, IŞİD-PKK-YPG… kuklabaşının piyonlarıdırlar. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI