Sarraf, Mahkeme, ABD, Man, CHP…
Günay Güner

Sarraf, Mahkeme, ABD, Man, CHP…

Bu içerik 124 kez okundu.

Yine kaçıncı kez kimlerin, hangi kesimin haklı çıktığı görüldü mü? Güzelim Türkiyemiz ne hallere düşürüldü. Yaşamadığımız bela kalmadı. Oynanan son tango Sarraf tangosu.

Türk yanaşma basını duruşmaları görmemek için kıvırttıkça kıvırtıyor. Ya vergilerimizle beslenen TRT? TRT kısaltmasının her harfi anlam değiştirdi.

Öncelikle belirlemeli ki:

Kırk yıldır süren İran ambargosunu gerekçe göstermek gülünçtür, ahmakçadır.

“Ambargo bizi ilgilendirmez, ülkemin yararı için şu şu işleri yaptık” diyebilen yoktur.

Ambargo neden milyonlarca dolar, milyonlarca euro  rüşveti, hırsızlığı gerektirsin?

Söylenen propaganda sözlerine anında kanmaya teşne AKP seçmenine yanarım… Yazık.

Madalyonun diğer yüzü ABD’deki duruşmalar. Duruşmaların birer saneleme olduğu hemen belli oluyor. Duruşmalar Sarraf, daha önce istendiği bildirilen açıklamaları yapsın diye yapılıyor. Yoksa duruşma ne savcının ne yargıcın umurunda. Hedeflenen yer bellidir: Türkiye!

Ülkeyi bu duruma düşüren Türkiye yönetiminin itiraz ya da savunulma hakkı yoktur. Çünkü ülkenin, ulusun zarar gördüğü bu sonucu kendi aymazlıkları yaratmıştır.

CHP bir biçimde gündemi belirledi. Ülke sözde yönetimi sözcüsünün karalamaları oluşturduğu etkiye kanıttır: Duruşmaları CHP çok istekle izliyormuş da… Bir ana muhalefet, böylesi bir yıkım olayını, devasa ahlaksızlığı izlemeyecek de neyi izleyecek. Bunu söyleyenler de gerçeği bilirler; bilmez olurlar mı.

Ne ki CHP bu konuda bilgi kaynağı olarak bürokratları işret etmekle, imlemekle doğru yapmıyor. CHP Genel Başkanı “Türkiye’ye zarar veren siyasaları, ahlaksızlıkları açığa çıkarmak gücünden yoksun muyuz? Yoksun olmadığımızı herkes bilsin” diyemiyor mu?

Her şey bir yana da bu Man ülkesi yakında Müslümanların tavaf yeri; giderek liboş Müslümanlarınsa “christmas” dinlence yeri, süslümanların dinlence gözdesi olursa şaşmam…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI