ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 04 Haziran 2018, Pazartesi 17:29 tarihinde eklendi. 1106 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KUZEY İSVEÇ KARLA UYANDI

İsveç’te Mayıs ayının başında tüm yurtta süren sıcak hava dalgası yavaş yavaş yerini mevsim normallerine bırakıyor. Kuzey İsveç’in Katterjåkk bölgesinde gece yağan kar sabah uyanlara büyük sürpriz oldu.
KUZEY İSVEÇ KARLA UYANDI İSVEÇ POSTASI


Katterjåkk’ta oturanlar sabah uyandıklarında kışla karşılaştılar. Bir gün önce yaz olan hava sabaha kış ve kar olarak geri döndü. Norrbottens- Kuriren gazetesinin haberine göre Katterjåkk insanları karın haziran ayından itibaren yağmadığını ve olayın tam bir sürpriz olduğunu söylüyor.

Bir Katterjåkklı gazeteye ”Biz birkaç haftadır çok güzel, sıcak bir havaya sahiptik. Biz yazın geldiğine inanmıştık. Sabah kalktığımızda kar kürümek zorunda kaldık. Bizler için tam bir süpriz oldu” ifadelerini kullanıyor.

O bölgede kışın karın kalınlığı 1 ile 1,5 metre arasında değişiyor. Meteroloji yetkililerine göre de haziran ayında o bölgeye kar düşmüyor. Bir yetkili, “İnsanlar yaz için hazırlıklarına başlamışken karın gelmesi hiç hoş bir durum değil. Dolaysıyla hem biz hem de bölge halkı için büyük bir sürpriz oldu denebilir. Pek çok insan arabalar için kış lastiklerinin kalması gerektiğini düşünüyor” ifadelerini kullanıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com