23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 10 Ocak 2018, Çarşamba 23:45 tarihinde eklendi. 595 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LARS OHLY SOL PARTİYİ BIRAKIYOR

Sol Parti eski Başkanı Lars Ohly partisinin kendisi etkinliklerine almama kararı üzerine partiden ayrılma kararı aldı. Lars Ohly partili bir kadını taciz etmekle suçlanmıştı.
LARS OHLY SOL PARTİYİ BIRAKIYOR İSVEÇ POSTASI


Partisinin kendisine karşı takındığı tavrı ve suçlamaları kabul etmeyen Lars Ohly, kendisini taciz etmekle suçlayan partili kadından özür dilemişti. Gerekçe olarak da,”belki çok yakınında oldum ve yanlış anlaşıldım” yorumunu yapıyor.

Sol Partiyi bırakan Ohly, İsveç Radyosu Ekot’a verdiği kısa demecinde, “Bu kolay bir karar olmadı ama özsaygım kalmadı. Bir partide diğerleri gibi aynı koşullara sahip olmam engelleniyorsa, bu bir eksiklik ve korkunç bir duyarsızlık ve de korkaklıktır” değerlendirmesini yapıyor.

Parti sekreter yardımcısı Hanna Gedin, “Pek hoş bir durum değil, can sıkıcı” ifadelerini söylemekle yetiniyor.

Lars Ohly tarafından taciz edildiği ileri sürülen partili kadın polise suç duyurusunda bulunmuş ama polis yeterli kanıt olmadığını belirterek dosyayı kapatmıştı.

Ohly, kendisine karşı alınan kararı hiçbir zaman kabul edemeyeceğini belirterek, “Son derece Üzgünüm. Asla düşünememiştim ki, ben böyle bir durumla karşı karşıya kalacak ve partimden ayrılacaktım. Fakat, en doğru olan bir şey vardı ve ben de onu yaptım” diyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com