ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 22 Şubat 2018, Perşembe 00:28 tarihinde eklendi. 684 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LAZER ADAM ALMANYA’DA DA ÖMÜRBOYU HAPSE ÇARPTIRILDI

Lazer adam olarak bilinen John Ausonius Almanya’nın Frankfurt kentinde bir kadını 1992 yılında öldürmekten mahkeme tarafından ömürboyu hapse çarptırıldı.
LAZER ADAM ALMANYA’DA DA ÖMÜRBOYU HAPSE ÇARPTIRILDI İSVEÇ POSTASI


1990 yıllarda Stockholm ve Uppsala’da göçmenlere korkulu anlar yaşatan ve on bir olaya karışan John Ausonius, bu olaylarda bir kişiyi öldürmüş, diğerleri sakat olmuştu. John Ausonius’un 1992 yılında da Blanka Zmigrod adli bir kadını Frankfurt’ta öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Frankfurt’ta görülen mahkeme sonucunda bugün ömürboyu hapse mahkum edildi.İsveç’te olaylarda da ömürboyu hapis cezası alan Ausonius, defalarca cezasının belirli bir zamana indirilmesi başvuruları reddedilmişti. John Ausonius’a verilen cezadan memnun olduğunu söyleyen Alman savcı Nadla Böttinger, “Bana göre oldukça iyi bir karardır” yorumunu yapıyor.

Almanya’da ömürboyu cezası demek 15 yıldan önce bırıkılmama anlamına geliyor. Fakat savcı, John Ausonius’un güvenlik açısından bırakılamayabileceğini de vurguluyor.

Alman polisi John Ausonius’un İsveç’te işlediği suçlarla Almanya’daki arasında önemli benzerlikler bulduklarını söylüyorlar. Savcı mahkemeye yeni deliler sunmadığı gibi yeni görgü tanıklarıda çıkmadı. Olayın tek tanığı bugün 83 yaşında olan bir kişi. Mahkeme savcıdan yeni deliler istemedi ve eski delilleri yeterli bularak kararını verdi.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com