ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Bu haber 22 Ekim 2018, Pazartesi 14:03 tarihinde eklendi. 200 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LÖFVEN MECLİS BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ

başarı sağlayamadı. Sağ ittifakte yer alan Merkez ve Liberal parti başkanları açık ve net bir yanıt vermeyerek işi sürümcemede bıraktılar.
LÖFVEN MECLİS BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ İSVEÇ POSTASI


Meclis Başkanı Andreas Norlén ile görüşen Sosyaldemokrat lider çalışmalarına bir hafta daha devam edeceğini belirterek meclis başkanına yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Stefan Löfven ırkçı parti İsveç Demokratları’nın dışındaki tüm partilerle tekrar ve teker teker görüşeceği açıkladı. Löfven, “Durumu çok zor ve karmaşık olarak değerlendiriyorum” diyor.  Sosyaldemokrat lider önündeki bir haftayı nasıl değerlendirecek ve nasıl çözüm yolları üretecek ve hükümet kurmaya hangi partileri ikna edecek bir muamma olarak gizini koruyor.

Stefan Löfven önündeki hafanın önemli olduğu ve ileri bakarak yoluna devam edeceğini vurguluyor. Amacının meclisin benimseyebileceği bir hükümet kurmak olduğunu ifade ediyor. Siyasi ortamın kabul edilebilir bir hava sürmesinden yana olduğunu belirterek, “kanımca birbirimizin pozisyonuna yönelik artan bir anlayış var ya da ben öyle değerlendiriyorum” ifadelerini kullanıyor.

Sosyaldemokrat lider ırkçı parti başkanı Jimmie Åkesson ile hiçbir zaman gürüşmeyeceği tekrar ederek diğer partilerle diyaloğu sürdüreceğini açıklıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com