ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 11 Mayıs 2018, Cuma 22:36 tarihinde eklendi. 1297 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MALMÖ TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ 10’UNCU YILINDA

Malmö Genç İsveçli Türkler Derneği (MUST) son on yıldır ”Türk Kültür Festivali” adı altında çok başarılı bir organizyona imza atıyor. Bu yılki festival, havanın da çok güzel olması nedeniyle oldukça renkli geçeceğini gösteriyor
MALMÖ TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ 10’UNCU YILINDA İSVEÇ POSTASI  


Bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Türk Kültür Festivali, İsveç’in Malmö şehrinde Cumartesi günü başlıyor. Avrupa’nın en büyük Türk festivallerinden biri olan etkinlik, 12 Mayıs Cumartesi günü Malmö’nün ünlü halk parkında (Folketspark) gerçekleştirilecek. 

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği etkinlik kapsamında bu yıl sanatçılarımız; Ozan Koçer, Kasım Alper Özdemir, Merve Akkanat, ve Timur Sakka gibi müzisyenler sahne alırken, halk dansları ve sema gösterileri de gerçekleştirilecek.

Festivalin bu yılki açılışını 11 Mayıs Cuma akşamı Tarihçi Dr. Neval Konuk’un yapacak. Konuk; ‘Balkan Türkleri Tarihi ve Kültürü’ konusunda bir konferans verecek..Malmö Genç İsveçli Türkler Derneği  (MUST) tarafından organize edilen festivale her yıl çok sayıda İsveçli de katılıyor. Türk kültür ve geleneklerinin tanıtımının yapıldığı festival; Avrupa’da Türkiye’nin tanıtımı adına yapılan en başarılı etkinliklerden biri olarak oldukça dikkat çekiyor. 10 yıldır büyük bir özveri ile festivali gerçekleştirdiklerini belirten MUST Derneği Başkanı Bilal Karabudak, ‘Herşey Türkiye’nin ve Türk kültürünün doğru bir şekilde tanıtılması için’ dedi. Etkinlik kapsamında kurulacak standlarda Türk mutfağının birbirinden leziz yemeklerini de tanıtılacak.  Türkiye’nin farklı yönlerinin tanıtılması için çalıştıklarını belirten MUST Derneği Başkanı Bilal Karabudak, ‘Bir taraftan; müziğimizin, halk danslarımızın ve sema gösterilerinin tanıtımını yapılırken, diğer yandan yemeklerimizin tanıtımını yapıyoruz. Bu yıl yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz. Elbette bu büyük bir fırsat ve bu fırsatı ülkemiz adına en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.’’ dedi.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com