ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 02 Mayıs 2018, Çarşamba 21:02 tarihinde eklendi. 553 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERKEZ PARTİSİ LİDERİ CİNSEL TACİZE UĞRAMIŞ

Merkez Partisi (Centerpartiet) Genel Başkanı Annie Löff cinsel tacize maruz kaldığını yazdığı ‘Gerçeğin Yüzü’ adlı kitabında açıkladı
MERKEZ PARTİSİ LİDERİ CİNSEL TACİZE UĞRAMIŞ İSVEÇ POSTASI 


2017 sonbaharında Hollywood film yapımcısı Harvey Weinstein’ın ünlü kadın oyunculara cinsel saldırıda bulunduğu ve bazılarına tecavüz ettiğinin ortaya çıkmasından sonra başlayan #metoo (ben de) hareketi bütün dünyada gündem olmuştu. Bu olay, İsveç’te geniş çaplı eylemlerle protesto edilmiş, pek çok ünlü isim #metoo hareketine katılarak tacize ya da tecavüze uğradıklarını açıklamışlardı.

#metoo hareketine böylece Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf de katılmış oldu. Svenska Dagbladet Gazetesi Pazar günkü yayında Kraliçe adayı Victoria’nın da tacize uğradığını iddia etmişti.

Annie Lööf kitabının taciz ile ilgili bölümde, “Yetişkin çağımda kabullenemediğim biçimde yabancı elleri vücudumda hissettim. Bu durum örneğin herhangi bir akşam yemeğinde ister parti lideri, ister bakan olun farketmiyor, meydana gelebiliyor. Kişi gerçekten sınırını aştı ve anında müdahale edemedim. Gerçekten kendimi çok  kötü hissettim” diye yazıyor.

Lööf, “Böyle bir durumla tekrar karşı karşıya kalırsam, derhal tepkimi çok hızlı bir biçimde göstereceğim. Bir meslektaşımın kalçamı ya da bacaklarıma dokunmaya çalışmasını asla düşünemiyorum. Neden, vücuduma karşı aşağılayıcı durumu kabulleneyim” ifadelerine yer veriyor.

Parti lideri Annie, “Bu durumlar için söyleyebileceğim bir şey yok. Fakat olanları olmamış gibi göremeyiz. Açıktır ki, bugün sahip olduğum bilgiler ışığında daha fazlasını yapabiliriz” görüşünü dile getiriyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com