ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 24 Kasım 2017, Cuma 15:39 tarihinde eklendi. 440 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MISIR’DA CAMİYE BOMBALI SALDIRI: 50 ÖLÜ

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda bir camiye bombalı saldırı yapıldığı açıklandı. Saldırıda en az 50 kişinin öldüğü ve 100 yakın kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
MISIR’DA CAMİYE BOMBALI SALDIRI: 50 ÖLÜ İSVEÇ POSTASI 


Reuters'e konuşan görgü tanıklarının açıklamalarına göre saldırganlar Ariş kentinin batısındaki Bir el Abed'de bulunan El Ravdah camisine cuma namazı sırasında saldırdı. Güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin hedef alındığını söyleyen görgü tanıkları, saldırganların bombalı saldırıda bulunduğunu ve ayrıca camidekilere ateş açtıklarını aktardı.

Mısır güvenlik kaynakları saldırıda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını ifade ederken Sky News Arabia en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırıyı henüz üstlenen bir örgüt olmadı. Fakat, Mısır Ordusu eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 2013'te ordu darbesiyle devrilmesinin ardından bölgedeki cihatçılarla savaşıyor. 2014'te IŞİD'e biat eden Sina'daki cihatçılar bölgede yapılan bir dizi ölümcül saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

Mısır'dan gelen son bilgilere göre ölü sayısı 85 çıkarken yaralı sayısının 75 dolaylarında olduğu açıklanıyor. Yaralılar arasında ne kadarının ağır olduğu belirtilmiyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com