ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 24 Kasım 2017, Cuma 16:59 tarihinde eklendi. 416 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MISIR'DA ÖLÜ SAYISI 115'e ÇIKTI

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda bir camiye bombalı saldırı yapıldığı açıklandı. Saldırıda ölü sayısı 115 yükselirken 75 dolaylarında kişinin de yaralandığı belirtiliyor. İsveç saatiyle 17:30 dolaylarında ölü sayısı 235 ve yaralı ise 100 dolaylarında bulunuyor.
MISIR'DA ÖLÜ SAYISI 115'e ÇIKTI

İSVEÇ POSTASI 


Mısır’da Cuma namazı sırasında Ariş kentine bağlı Abed kasabasında camiiye bombalı saldırı düzenlendi. Saldırı ile aynı anda dört tane cipin içindeki saldırganlar tarafından camiye ateş açıldı.

Saldırıda 115 kişi ölürken yaklaşık 75 kişi yaralandı. Yaralılar çevredeki hastaneler kaldırıldı. Sağlık Bakanlığı sözcüsü Halid Mücahid, saldırıda militanların bomba attığını silahla taradıklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Halid Megahid televizyonda yaptığı açıklamada yaralıların Er Ariş hastanelerine taşındığını söyledi.

Mısır devlet televizyonunun bildirdiğine göre, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi saldırıdan hemen sonra acil güvenlik toplantısı düzenledi.

Reuters haber ajansı, Mısır'da kanlı saldırının üzerine 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu. 

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Bölgeden gelen son haberler her geçen saat ölü sayısında artış olduğunu duyuruyorlar. Şuana kadar ölü sayısı 235 ve yaralıların sayısı ise 100 dolaylarında olduğu söyleniyor. Hala saldırıyı üstlenen örgüt ortaya çıkmadı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com