ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 10 Kasım 2017, Cuma 00:49 tarihinde eklendi. 478 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ...

Çağımızın en karizmatik lideri olan büyük insan Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ... İSVEÇ POSTASI  


Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. O, çürümüş, çürüdüğü kadar da kokuşmuş bir Osmanlı İmparatorluğu’ndan güneş gibi aydınlık bir halk yönetimi olan Cumhuriyet idaresi kurarak bu vatanı yeniden yaratmıştır.

O, bağımsızlığı elinden alınmış, kul köle konumuna düşürülerek, yok edilmesi amaçlanan bir halkı ve onun ülkesini canı pahasına, ölüm fermanlarına karşı örgütleyerek dünyanın en kutsal savaşalarından biri olan “Kurtuluş Savaşı”nı başarıya ulaştırarak bağımsız bir devlet, özgür bir halk olarak yeniden var etmiştir.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” diyen bir lideri anlamak ve anlatmak tüm Atatürkçülerin biricik görevi olmalıdır.

Atatürkçülük demek, Atatürkçü olmak demek; herşeyden önce aklın kılavuzluğunu ana amaç edinmektir. Bilimin ışığında, bilimin yol göstericiliğinde ülkeyi çağın gereksinimleri doğrultusunda yükseltmek, halkını refah içerisinde yaşatmaktır.

Atatürkçü olmak, “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözü gerçeğinde haksızlıklara, namussuzluklara, hırsızlıklara karşı “gerçekleri söylemekten korkmayan”, el etek öpmeyen, olaylar karşısında dim dik durmaktır.

Atatürkçü olmak, “Yurtta barış, Dünyada barış” diyerek haksız savaşları bir cinayet olarak gören, insancıl ve anti-emperyalist bir anlayış içerisinde olmak demektir.

Atatürkçü olmak, mazlum uluslara uzanan yardım eli, onlara umut ışığı olmak, umut kapısı aralamaktır.

Atatürkçü olmak, O’nun gibi düşünmeye çalışmak, O’nun gibi yüzyıl ve daha ötesini görebilecek öngürü sahibi olmak demektir.

Atatürkçü olmak, kurduğu cumhuriyeti “reklam arası” olarak görenlerin, hayellerinin hüsranla sonuçlanması ve “Atatürkçülüğü” her alanda egemen kılmak için mücadele, mücadele ve mücadele etmektir.

Atatürkçü olmak, çalışmak, çalışmak yine çalışmaktır...

Ulu Önder, Büyük insan, devlet adamı ve eşssiz kumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com