ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 05 Nisan 2016, Salı 20:44 tarihinde eklendi. 1506 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAZLI SUVAKÇI, İSVEÇ’TE MUAY THAİ’NİN YENİ YILDIZI

İsveç’in başkenti Stockholm’da 10 yaşında muay thai sporuna başlayan Nazlı Suvakçı, 3 yıl içerisinde çok büyük başarı gösterdi. Çeşitli ülkelerde yapılan müsabakalardan davet alan sporcu, rakiplerinin korkulu rüyası oldu.
NAZLI SUVAKÇI, İSVEÇ’TE MUAY THAİ’NİN YENİ YILDIZI METİN ALTINIŞIK/İSVEÇ POSTASI


Geçen yıl İtalya’nın Verona şehrinde kendi yaş grubunda Dünya Şampiyonu olan Nazlı Suvakçı, Almanya, Danimarka ve Hollanda’daki müsabakalarda da birinci oldu. Bu müsabakalara İsveç’teki rakiplerini farklı şekilde yendiği için sadece Nazlı davet ediliyor. Nazlı Suvakçı önümüzdeki mayıs ayında Portekiz’in Lizbon şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılacak.

Haftanın 6 günü antrenman yapan genç sporcunun en büyük hayali ise bu spor dalında bir yıldız olmak. Öte yandan okulda da çok başarılı bir öğrenci olan sporcunun masraflarının çoğunu kulübü Sweden Top Team finanse ediyor.


                                                                               Nazlı Suvakçı anne ve babası ile

Nazlı, eylül ayında Konya’da yapılacak müsabakaya katılacak. Bu müsabakanın geliri Türkiye’deki sokak çocuklarına harcanacak. Nazlı’nın anne ve babası kızlarını hem bu spora teşvik ediyor hem de en büyük destekçileri konumundalar.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com