ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 11 Şubat 2018, Pazar 14:50 tarihinde eklendi. 683 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NECATİ DOĞRU: Man Adası dolarları gerçek çıktı!

Türkiye’de Man Adası” olarak bilinen İngiltere ile İrlanda arasındaki adada 1 dolara kurulan şirketten Türkiye’ye 15 milyon dolar aktarılıyor. İsveç’te 10 bin kron üzerinde bankaya para yatıran kişiye bu parayı nereden buldun diyerek bir belge doldurtuluyor. Türkiye’de 15 milyon doları nasıl buldun ya da kazandın diye sorulmuyor…
NECATİ DOĞRU: Man Adası dolarları gerçek çıktı! NECATİ DOĞRU

Man Adası dolarları gerçek çıktı!

 

11 Şubat 2018
 

Unutulup gitmek üzereydi. Siz tanıksınız: Ben de unutulmasın diye bu köşede sık sık yazdım. Cumhurbaşkanı ve iktidar partisi genel başkanının eniştesi, dünürü, kardeşi ve oğlunun MAN Adası dolarları gerçek mi, dekontlar hakiki mi, uydurma mı? Herkes merak ediyordu.
Dekontlar savcıya verildi.
İnceleyecek.
İnceletecek.
Gerçeği bulacaktı.
2 ayı geçti.
Geç oldu.
Nihayet haber geldi.
Cumhuriyet Gazetesi Ankara muhabiri, Alican Uludağ, “savcılığın belgeleri incelediğini ve bir sonuca vardığını” yazdı. İngiltere'nin Man Adası'nda “2 demet maydanozu ancak alabilecek bir sermaye” ile kurulan şirketten Cumhurbaşkanı'nın eniştesi, dünürü, kardeşi ve oğlunun hesaplarına toplam 15 milyon dolar gönderildiğini Anakara Cumhuriyet Savcılığı bizzat tespit etti.
Giden dolarlar yok.
Gelen dolarlar var.
Memlekete döviz gelmiş.
Yani dolarlar gerçek.
Dekontlar ise hakiki.
Alıcılar ise hayattalar.
Dünür.
Enişte.
Kardeş.
Oğul.
Man Adası'ndaki şirketin Halk Bankası Galata Şubesi hesabından 15 milyon dolar, enişte, dünür, kardeş, oğulun Türkiye'deki banka hesaplarına gönderilmiş.

* * *

Savcılık!
Benden bu kadar dedi.
Takipsizlik kararı verdi.
Bu aile boyu 15 milyon dolar yurtdışında nasıl kazanıldı? Bu kazancın vergisi ödendi mi? Ödendiyse nerede ödendi? Enişte, dünür, kardeş ve oğul MAN Adası'nda şirket kurmayı hangi ticari amaç gözeterek kurdular? 15 milyon doların kazanılması sırasında bir “kara para aklama” girişimi oldu mu? Vergi kaçırma teşebbüsü yaşandı mı?

Savcılık araştırmış.“Kara para aklama yok” sonucuna varmış. Fakat bu para nasıl kazanıldı? Vergisi ödendi mi? Ödenmeyip vergi muafiyetlerinden, vergi aflarından faydalanma mı oldu? Savcılık, “bunlar savcının işi değil” dedi.
O işe vergi dairesi bakar.

Yazının devamını okumak için: http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/necati-dogru/man-adasi-dolarlari-gercek-cikti-2214425/

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com