23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 09 Temmuz 2017, Pazar 11:48 tarihinde eklendi. 763 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STOCKHOLM’DA ‘ADALET’ DEDİ

CHP İsveç Birliği’nin 7 Temmuz günü Sergel Meydanı’nda Türkiye’deki yürüyüşe destek amaçlı düzenlediği ‘Adalet Yürüşü’ne 100 yakın kişi katıldı. İsveç Parlamento binasına yürüyenler ‘Adalet’ sloganlarıyla ve pankartlarıyla yürüdüler.
STOCKHOLM’DA ‘ADALET’ DEDİ İSVEÇ POSTASI  


Türkiye’de CHP’nin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında tutuklanması üzerine başlattığı ve bugün İstanbul Maltepe semtinde da bir mitingle sona erecek olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne 200 binin üzerinde kişi katılarak yürüdü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne dünyanın dört bir yanından destek yürüyüşleriyle katkı verildi. Dünya kamuoyu gözlerini bu yürüyüşe çevirdi. Yürüyüşe yönelik çok sayıda haber ve makale yayınlandı. Televizyonlar canlı yayınlar yaptılar.

İsveç’te yaşayan ve henüz tatile gitmeyen ‘Adalet’ sevdalısı insanlar CHP İsveç Birliği’nin düzenlediği mitinge katılarak İsveç Paralamento binasına yürüdüler. Çevrede toplanan İsveçli ve yabancı kökenli insanlar bu yürüyüşe alkışlarıyla destek verdiler.

İsveç’teki  ‘Adalet Yürüyüşü’nde sadece İsveççe ve Türkçe üzerinde ‘adalet’ yazılı pankartlar taşındı. CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner Türkçe ve İsveççe bir konuşma yaptı. Güner konuşmasında adaletin herkes için önemine değindi. Güner aynı zamanda gitarıyla mini bir konser verdi.
                                               Bekir, Nalan Demirörs, Selda ve Haydar Akan


                                                                            Koçak kardeşler


                                                                   Yaşar Pektaş ve Bilsel Battal


                                                          İsveç Parlamento binasının önü

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com