23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 09 Temmuz 2017, Pazar 13:40 tarihinde eklendi. 431 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MALTEPE ADALET BULUŞMASINA YOĞUN İLGİ VAR...

CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a akın var. Mitinge saatler kala Maltepe Alanı’nı 1,5 milyon kişi doldurmuş durumda. Bu durumda katılımın 2 milyonun çok üstüne çıkacağı tahmin ediliyor.
MALTEPE ADALET BULUŞMASINA YOĞUN İLGİ VAR... İSVEÇ POSTASI 


Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine 15 Haziran’da başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ İstanbul Dragos’ta konakladı. Buradan Maltepe Alanı’na kadar üç kilometrelik yeri Kılıçdaroğlu tek başına yürüyerek, ‘Adalet Yürüyüşü’nü tamamlamış olacak.

Kılıçdaroğlu’nun Maltepe Miting Alanı’na ulaşmasının ardından kürsüye gelerek yağacağı konuşmayala 420 km’lik yürüyüşe noktayı koymuş olacak. Bu durumda Kılıçdaroğlu’nun kürsüye 18:00 gibi çıkması bekleniyor.

Adalet Yürüyüşü’nün başladığı 15 Haziran’dan 09 Temmuz’a kadar yürüyüş kortejine çeşitli provokasyonlar denenerek kışkırtılmaya çalışıldı. Kılıçdaroğlu sağduyulu bir yol izleyeyerek provokasyonculara alkışlarla karşılık verilmesini sağladı.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında çok önemli mesajlar vereceği ve yürüyüş sonrası yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunacağı tahmin ediliyor...

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com