23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 07 Eylül 2017, Perşembe 12:14 tarihinde eklendi. 414 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IRKÇILARIN GÖTEBORG KİTAP FUARI’NDA BULVAR’DA YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ

Kuzey Direniş Hareketi adlı İsveçli ırkçı örgüte bu yılki Göteborg Kitap Fuarı’nda yürüyüş yapma izni verilmedi. Irkçıların Kralkapısı Bulvarı adlı Göteborg’un merkezindeki geniş ve uzun ağaçlı caddede yürüş yapma isteği polisçe geri çevrildi.
IRKÇILARIN GÖTEBORG KİTAP FUARI’NDA BULVAR’DA YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ İSVEÇ POSTASI 


30 Eylül’de gerçekleştirilecek olan İsveç’in batı kenti Göteborg’daki “Kitap Fuarı”nda İsveçli ırkçılar yoğun bir biçimde propaganda yapma fırsatı buluyorlar. Irkçılar bu yıl düzenlemeyi düşündükleri toplantı ve ardından yürüyüş yapma başvuruları Göteborg polisi tarafından geri çevrildi.

Polis aynı gün İsveç Sosyal Demokrat Parti Gençlik Örgütü (SSU)’nun da yürüyüş yapma başvurusu yaptığını belirtti.

Polis, Kuzey Direniş Hareketi (NMR)’ne gösteri yapma izni verileceği ama Kralkapısı Bulvarı’nda yapma isteklerinin geri çevrildiğini ifade etti. Bu nedeni olarak tehdit ve risk etmenlerini yüksek olduğu gösterildi.

Kuzey Direniş Hareketi adlı Irkçı örgüt yol haritasını değiştirmesi gerektiği belirtildi Polise göre ırkçılar saat 12 dolaylarında Skåne sokağında toplanarak, saat 13:00 gibi yürüyüşe geçerek, Sten Sture sokağı, Park sokağı, ve Sluss sokağını izleyerek Gustav Adolf Meydanı’nda saat 16:00 gibi gösterilerini sonlandıracaklar.

Polis kurumlarına göre ırkçıları izleyecek hem de anti- ırkçıların saldırılarından koruyacak olan polisler vücut kamerası taşıyacaklar.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com