ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 29 Kasım 2017, Çarşamba 20:23 tarihinde eklendi. 547 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BOSNA ‘CELLADI’ MAHKEMEDE ZEHİR İÇTİ

Hollanda’nın Lahey kentinde bulunan Savaş Suçları Mahkemesi, Yugoslavya iç savaşında Bosnalı Müslümanlara karşı yürüttüğü öldürme emirleri veren Bosnalı Hırvat komutan Slobodan Praljak’ın savaş suçu işlediğine karar vererek 20 yıl hapis cezası verdi.
BOSNA ‘CELLADI’ MAHKEMEDE ZEHİR İÇTİ İSVEÇ POSTASI 

 

Mahkeme verilen kararı  yüzüne karşı okunurken, “Ben Savaş Suçlusu” değilim diye bağıran 72 yaşındaki Slobodan Praljak elinde tuttuğu küçük bir kahverengi şişeden bir şey içti. Bunun üzerine avukatı, “Müvekkilim, zehir içtiğini söylüyor” diyerek mahkeme heyetine durumu aktardı.

Mahkeme Heyeti duruşmaya ara vererek doktor çağrılmasını istedi. Slobodan Praljak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi edilmeye çalışılan Praljak, Hırvet gazetesi Jutarnji List’e göre öğleden sonra vefat etti.

Slobodan Praljak 1990 yıllarda da Bosnalı Müslümanlara uyguladığı öldürme ve şiddet nedeniyle daha öncede cezalandırılmıştı.

Slobodan Praljak’ın hapishaneye ve dolaysıyla mahkeme salonuna zehiri nasıl soktuğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı.Mahkemede görevli yargıçlardan Carmel Agius, “Mahkeme salonu suç alanına döndü” diyerek hem şaşkınlığını hem de tepkisini gösterdi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com