ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 01 Aralık 2017, Cuma 13:26 tarihinde eklendi. 563 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP, ‘O BELGELERİ’ BASINLA PAYLAŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen Salı günü grup toplantısında gösterdiği ve Man Adası’nda 1 Sterlin sermayayle 2 Ağustos 2010 tarihinde kurulan Offshore şirketine Tayyip Erdoğan’ın yakınları 15 milyon dolar para yatırmışlar.
CHP, ‘O BELGELERİ’ BASINLA PAYLAŞTI İSVEÇ POSTASI


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu içinde çocukları, eniştesi, kardeşi de bulunan bu para yatırma olayının doğru olup olmadığını Tayyip Erdoğan’a sormuştu. Erdoğan, “Yalan” olarak nitelemişti. Kılıçdaroğlu bunun üzerine geçen Salı grup toplantısında belgeleriyle birlikte olayı açıklamıştı.

Bunun üzerine başlayan tartışma, AKP üst düzeyinden alt düzeyine kadar ve yandaş basında da “düzmece, sahte” korosu harekete geçmişti.

Bu belgeleri bugün mecliste grup başkanvekili Bülent Tezcan yaptığı basına toplantısıyla belgeleri dağıttı.Bu Offshore şirketine 15 Aralık 2011 ile 4 Ocak 2012 tarihleri arasında Erdoğan’ın kardeşi 1 milyon 250 bin dolar ve 2,5 milyon, eniştesi Ziya İlgen 1 milyon 250 bin ve 2,5 milyon , dünürü Osman Ketenci 1 milyon 250 bin ve 1 milyon, oğlu Ahmet Burak Erdoğan 1 milyon 874 bin 500 ve 1 milyon 910 bin 500 dolar ve ayrıca Bilal Erdoğan’ın yatırdıkları da var. Bu tarihler arasında toplam 15 milyon dolar yatırılmış olarak banka hesaplarına geçiyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı bu durum üzerine “Yalan, sahte” diyerek, adeta Kılıçdaroğlu’nu ve dolaysıyla CHP’yi tehdit edercesine “bunun bedelini Kılıçdaroğlu ve CHP ağır ödeyecek” türünden açıklamalarda bulunarak dava açacağını söylemişti.

İşte o belgelerden bazıları:
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com