ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 04 Aralık 2017, Pazartesi 15:12 tarihinde eklendi. 787 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSVEÇ’TE POLİS 200 ERKEĞİ DNA TESTİNE ÇAĞIRIYOR

Polis, İsveç’in batısında bulunan Ulricehamn’da Ekim ayında spor yaparken öldürülen 60 yaşlarındaki bir kadının katilini bulmak için yoğun çaba harcıyor.
İSVEÇ’TE POLİS 200 ERKEĞİ DNA TESTİNE ÇAĞIRIYOR İSVEÇ POSTASI 


Ekim ayında spor yaparken öldürülen 60 yaşındaki bir kadının katilini bulmak için polis bölgede yaşayan 200 erkeğe DNA testi ve sorgulamak amacıyla çağrı gönderdi. Polis, daha önce adam kaçırma suçlarına sahip birisi gözaltına alınmış ama sorgulama sonucunda serbest bırakılmıştı.

Batı Götaland polisi bir mesaj yayınlayarak çok sayıda Ulricehamn çevresinde yaşayan erkeği hem DNA testi hem de sorgulamak amacıyla çağrıda bulunduğunu açıkladı. Bu kişiler SMS yoluyla davet edildiler.

Polis sözcüsü Tommy Nyman, ”Bu şimdilik bir başlangıç” açıklaması yapıyor. İsveç’te ilk kez bir polis bölgesi böylesi bir istek de bulunuyor. Kimi kaynaklar geçmişte buna benzer çağrıların yapıldığını belirtiyorlar.

Polisin bu insanları hangi kriterlere göre çağırdığı değerlendirmelerine Tommy Nyman, ”Çağırdığımız kişileri herhangi bir biçimde bir suçtan kuşkulu olarak çağırmadığımızı belirttik. DNA ve tükrük örnekleri alınacak ve biraz da konuşacağız. Herhangi birisi ya da birileri bir suça karışmış kişiler değil, sadece o bölgede oturmaları nedeniyle davet edildiler” yorumunu yapıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com