ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 01 Şubat 2018, Perşembe 23:45 tarihinde eklendi. 447 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ANDERS THORNBERG EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ OLDU

İsveç Gizli İstihbarat Teşkilatı (SÄPO) Şefi Anders Thornberg, Dan Eliasson'dan boşalan Emniyet Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Polis teşkilatının içinden gelen Thornberg, “Halkın yardımına ihtiyacımız var” dedi.
ANDERS THORNBERG EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ OLDU İSVEÇ POSTASI 


Emniyet Genel Müdürlüğünden azledilen Dan Eliasson yerine İsveç Gizli İstihbarat Şefi Anders Thornberg atandı. Dan Eliasson Sivil Savunma Genel Müdürlüğüne atandı. Anders Thornberg mesleğe polis olarak başlamış bu meslekte çeşitli roller üstlenerek 37 yıldır görev yapmaktadır. 2012 yılında Gizli İstihbarat Şefi olarak göreve başlamış ve 15 Şubata kadar bu görevini sürdürecektir. 15 Şubattan sonra yeni görevine başlayacaktır.

Thornberg yeni görevi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Ana konulara odaklanacağım. Bir polis olarak görevimi ileriye dönük olarak suç örgütlerine karşı hem ulusal hem de uluslararası işbirliği çerçevesinde yerne getireceğim” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Morgan Johansson ise, Anders Thornberg için, “Benim gözümde o, polisimize gerek içeride gerekse dışarıda güveniyor. Säpo şefi olarak çalışırken örgütü hem diyalog hem de iletişim açısından dışarıya açarak önemli katkılar sağlamıştır” değerlendirmesini yaptı.

Anders Thornberg 1959 yılında İsveç’in batı kenti olan Halstad’da doğdu. Säpo’da göreve istihbarat polisi olarak başladı. Daha sonra basın ve operasyon şefi oldu ve 2012 yılında Säpo şefi  olarak teşkilatın başaına getirildi. Bugün İsveç polis teşkilatında 31 bin polis görev yapmaktadır.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com