ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 05 Temmuz 2018, Perşembe 13:14 tarihinde eklendi. 498 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KANADA’DA SICAK DALGASINDA 19 KİŞİ ÖLDÜ

Kanada’nın Quebec bölgesinde hava sıcaklığının normalin üstünde 10 artmasıyla ölümler de yaşanmaya başlandı. Halk artan sıcaklık ve sıcaklığa bağlı yüksek nemden korunmak için serin alanlar arıyor
KANADA’DA SICAK DALGASINDA 19 KİŞİ ÖLDÜ İSVEÇ POSTASI  


Kanada’nın Quebec bölgesinde devam eden ve 37 dereceye kadar yükselen hava sıcaklığı yaşı 50’nin üzerinde olan ve evlerinde soğutucu olmayan kişileri vuruyor. Ölenlerin 14 tanesi Montreal kentinde diğer 5 kişi ise, turist kenti olan Eastern kentinde meydana geldi.

Quebec bölgesinde mevsim normallerine göre hava sıcaklığı 22 ile 25 derece arasında değişiyor. Hava sıcaklığının 10 ile 12 derece arasında birden artması insanları şaşkına döndürdü. Bölge yetkilileri yalnız yaşayan komşularını ve aile bireylerini kontrol etmeleri uyarısında bulundu.

Başbakan Justin Trudeau, “Kendimi sıcak dalgasında yakınlarını yitiren insanların yanında ve duygularında buluyorum. Sıcak dalgası devam edecek gibi görünüyor. İnsanlar kendilerini ve ailelerini nasıl korumak gerektiğini düşünüyorlar” ifadelerini kullanıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com