ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Bu haber 24 Ekim 2018, Çarşamba 20:22 tarihinde eklendi. 207 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AMERİKA’DA ÖNEMLİ ADRESLERE BOMBALAR POSTALANDI

Amerika’da önemli adreslere bombalı paketler gönderildi. New York'un merkezindeki adresler arasında Hillary Clinton, Barack Obama ve CNN ofislerinin patlayıcı paketleri aldığı bildirildi. Gizli Servis’in kapsamlı bir soruşturma başlattığı duyruldu.
AMERİKA’DA ÖNEMLİ ADRESLERE BOMBALAR POSTALANDI İSVEÇ POSTASI


İsveç saatiyle 15 .00 dolaylarında ABD’de önemli adreslere bomba paketleri gönderildi. Pazartesi günü de milyarder George Soros’a benzer bomba paketi yollandığı rapor edildi. New York banliyösünde Hillary ve Bill Clinton'ın oturduğu Chappaqua'daki evine patlayıcı bir nesne gönderildi. Paket eski Dışişleri Bakanı ve demokratların Başkan adayı Hillary Clinton'a adınaservis edildi. Gizli Servis’e göre bu olay dün gece geç saatlerde keşfedildi.

Barack Obama’ya benzer bir  bombalı paket servis edildi ve bu sabah farkına varıldı. Patlayıcı paket rutin bir kontrol esnasında keşfedildi. Koruma görevlileri paketleri kabul etmediğini Gizli Servis açıkladı.

CNN bürosuna da benzer bir paket gönderildiği belirtildi. Ülkede hazırlıklar artarken Gizli Servis suçluları ele geçirmek için kapsamlı bir soruşturma başlattığını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Bazı Amerikan medyasına göre, ülke ve FBI'daki polis güçleri hazırlıklarını önemli ölçüde artırdı. Yetkililer daha başka şüpheli bombalar olabileceğini düşündüklerini söylüyorlar.

Beyaz Saray, Obama ve Clinton'a yönelik saldırıları kınadığnı Twitter hesabından AP haber ajansı yazıyor. Washington DC'deki Hükümet Merkezi’nin bile Gizli Servis tarafından reddedilen şüpheli bir paket aldığı bildirildi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com