ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Bu haber 26 Ekim 2018, Cuma 13:46 tarihinde eklendi. 162 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STEFAN LÖFVEN GİZLİCE ULF KRİSTERSSON İLE GÖRÜŞTÜ

Hükümet kurma çalışmalarına çok az bir zaman kala Sosyaldemokrat lider Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson ile gizli bir görüşme gerçekleştirdi.
STEFAN LÖFVEN GİZLİCE ULF KRİSTERSSON İLE GÖRÜŞTÜ İSVEÇ POSTASI 


İsveç’te 9 Eylül’den buna hükümet bir türlü kurulamıyor. Hükümet kurma görevini geçen hafta başı devralan Sosyaldemokrat Parti Başkanı Stefan Löfven kayde değer bir ilerleme sağlayamamıştı. Hükümet kurmak için zamanı azalan Sfefan Löfven Aftonbladet gazetesine göre bugün (Cuma) sabah saatlerinde Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson ile gizli bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede hükümet kurma sorunu üzerinde durudulduğu tahmin ediliyor.

Gerçekleştirilen gizli görüşmenin hemen ardından Sosyaldemokrat İşçi Partisi yönetimi toplanarak hükümet sorununu görüşeceği öngörülüyor. Stefan Löfven iki haftadır hükümet kurma çalışmaları kapsamında ırkçı parti İsveç Demokratları hariç diğer partilerle görüşmeler gerçekleştirmişti.  Stefan Löfven gelecek hafta Pazartesi güne kadar hükümeti kuramazsa, görevi Meclis Başkanı Andreas Norlen’e iade edecek.

Basına şimdiye kadar yansıyan haberlere göre Stefan Löfven zamanının son anına kadar çalışmalarını sürdürecek dahası pes etmeyecek. Pazartesi günü hükümeti kurup ya da kuramayacağı belli olacak. Merkez ve Liberal parti liderleriyle yaptığı son toplantından sonra her iki parti lideride Stefan Löfven’in ileri sürdüğü hükümet kurma önerilerini geri çevirdiklerini söylemişlerdi. Bu rağmen Stefan Löfven her türlü şansını sonuna kadar kullanmak istiyor ve dolaysıyla görevi erken iade etmeyi düşünmüyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com