ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 28 Eylül 2018, Cuma 11:09 tarihinde eklendi. 323 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OLOF PALME’NİN MEZARINA PARAFİN KARIŞIMI MADDE DÖKÜLDÜ

İsveç’in tanınmış Başbakanı ve 28 Şubat 1986 yılında öldürülen Olof Palme’nin Adolf Fredrik Kilisesi bahçesinde bulunan mezarı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı.
OLOF PALME’NİN MEZARINA PARAFİN KARIŞIMI MADDE DÖKÜLDÜ İSVEÇ POSTASI


Bedava dağıtılan kent haberleri yazan Mitt i Stan adlı gazeteye göre dünyaca tanınan ve dünya barışı yolunda önemli çalışmalar yapan eski başbakan Olof Palme’nin mezarına mum yapımında kullanılan parafin karışımı bir madde döküldü.

Gazeteye göre Olof Palme’nin ailesi saldırıdan haberdar edilmiş. Palme’nin oğlu Mårten Palme saldırıyı doğruluyor. Saldırganlara yönelik henüz bir bilgi yok.

İsveç’te genellikle Yahudi mezarlıklarındaki mezarlar saldırıya uğrayarak mezartaşaları devrilitor ya da bir türlü zarar veriliyor. Olof Palme’nin mezarı ilk kez saldırıya uğruyor.

Polise yansıyan olay üzerine polis, “Biz mezar huzuru bozan olaylara karşı araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bu olay şuan ön araştırma aşamasında ve bu nedenle yorum yapamayacağım” diyor.

Olof Palme 1969’da başbakanlığı Tage Erlander’den devralmıştı. Palme 1969 – 1976 ve 1982 – 1986 yılları arasında başbakanlık yaptı. İsveç refahın sürdürülmesinde çok önemli katkıları olan bir Sosyaldemokrat başbakandı. Olof Palme’nin katili hala bulunamadı ama öldürülmesi üzerine çeşitli teoriler varlığını koruyor.


                                         CHP İsveç Birliği ölüm yıldönümünde Palme'nin mezarını ziyaret ediyor


        Palme'nin ölüm yıldönümünde çeşitli uluslardan insanlar ziyaret ederek saygı gösteriyor ve çiçek bırakıyorlar...

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com