ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 15 Nisan 2017, Cumartesi 20:25 tarihinde eklendi. 2849 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’LİLER AÇLIK GREVİNDE

Stockholm Sergel Meydanı’nda PKK sempatizanları açlık grevi başlattılar. 7 Nisan Cuma günü meydana yakın yerde gerçekleştirilen terör olayından sonra Sergel Meydanı merdivenlerine güllerin bırakılması ve insanların ziyaret yerine dönmesi üzerine PKK’liler açlık çadırı kurarak propagandaya başladılar.
PKK’LİLER AÇLIK GREVİNDE İSVEÇ POSTASI 


7 Nisan Cuma günü Özbek kökenli IŞİD’li bir kişi çaldığı kamyonu Stockholm’un merkezinde en kalabalık caddede halkın üzerine sürmüştü. Olayda 4 kişi yaşamını yitirmiş ve 15 kişi de yaralanmıştı. Bu olay İsveç’te büyük tepki çekmiş, halk olay yeri ve çevresini gül bahçesine dönüştürerek acı ve üzüntülerini  dile getirmişler ve getirmeye de devam ediyorlar. Olayın üzerinden bir haftadan fazla zaman geçmesine karşın hergün yüzlerce kişi olay yerini ziyaret ederek çiçek bırakıyorlar.

Bu durumdan yararlanmak ve kendi propagandalarını yapmak amacıyla PKK’liler Sergel Meydanı’na bir açlık çadırı kurarak, Türkiye’de Kürt politikacılar, yazar ve gazetecilerin tutuklanması protesto etmeye başladılar. Üzerlerine giydikleri ve “dayanışma” yazılı tişörtler, ellerinde Abdullah Öcalan’ın posterleri ve PKK bayrağıyla Sergel Merdivenleri’nde her saat başı saygı duruşunda bulunuyorlar. Böylece İsveç halkının sempatisini kazanmaya çalışıyorlar.PKK bilindiği gibi 1978 yılında kurulan ayrılıkçı bir terör örgütüdür. Silahlı eyleme başladığı 1984 yılından bu yana 50 bin masum insanın canına kıymıştır. Liderleri 1999 yılında geldiği Kenya’nın Nairobi kentinde yakalanarak Türkiye’ye teslim edildi.

Avrupa’nın PKK’yi terör örgütleri listesine almış olmasına karşın sempatizanlarına karşı oldukça hoşgörülü davranmasıyla kendi kendisiyle çelişir bir durum yaşıyor. Hiçbir Avrupa ülkesi PKK’ye ne silahları bırak ne de siyasal zemine dön çağrısı yapmıyor ve bu yönde baskıcı davranmıyor.İsveç devleti de aynı ikilemi yaşıyor. Devlet kayıtlarında PKK’yi terör örgütü olarak kabul ederken, sempatizanlarına her türlü kolaylığı sağlıyor.

İsveç Postası terör nereden ve kimden hangi amaçla gelirse gelsin karşısında olduğu defalarca belirtmişti. Biz terörün her türlüsüne, insanların suçsuz yere öldürülmesine karşıyız.

Yazdır Paylaş
sthlm_mustafa - 2017-04-16 10:54:22
İsveçliler ne yazık ki katiline aşık olan "Stockholm Sendromu"nu yaşıyorlar...
Diğer Haberler
isvecpostasi.com