AVRUPALI TÜRKLER, ”TERÖRE HAYIR, DEMOKRASİYE EVET”

Belçika'nın başkenti Brüksel ve Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türkler, terörü lanetlemek ve demokrasiye destek için gösteri düzenledi.
AVRUPALI TÜRKLER, ”TERÖRE HAYIR, DEMOKRASİYE EVET” İSVEÇ POSTASI


Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Birliği binalarının yanındaki Schuman meydanında yapılan “Teröre Lanet, Demokrasiye Davet” adlı gösteriye binlerce kişi katıldı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de de, Türkler terörü ve terörü destekleyenleri kınayan bir miting düzenledi.

Tarihi Berlin Brandenburg Kapısı önünde gerçekleştirilen mitinge çok sayıda Türk Derneği destek verdi ve binlerce kişi katıldı. “Teröre Hayır, Demokrasiye Evet” adı verilen terör karşıtı demokrasi mitinginde, yağan yağmura rağmen Brandenburg Kapısı önüne gelen binlerce Türk vatandaşı, ellerinde Türk ve Alman bayrakları ile terör örgütlerini ve onları desteklediklerine inandıkları bazı Avrupa ülkelerini kınadılar.

Başta PKK, DAEŞ, PYD, YPG, FETÖ örgütlerinin Türkiye karşıtı faaliyetlerinin kınandığı mitingde konuşan UETD Genel Sekreteri Bülent Bilgi, Avrupa’ya teröre lanet, demokrasiye davet mesajı vermek istediklerini söyledi. Avrupa’nın teröre destek vermesini ve teröristlere kapılarını açmasını doğru bulmadıklarını belirten Bilgi, sivil toplum örgütleri olarak bu mesajlarının her alanda devam edeceğinin de altını çizdi.  

Kaynak: DHA

http://www.isvecpostasi.com adresinden 19 Eylül 2018, 15:25 tarihinde yazdırılmıştır.