GÖTEBORG’DA IRKÇILAR İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ YAPTI

Pazar günü öğleden sonra toplanan Kuzey Direniş Hareketi’ne mensup 50 kadar ırkçı Göteborg’un merkezinde yürüyüş yaptı. Yürüyüşe müdahale etmeyen polis ancak birkaç kez dağılmalarını söyledi. Polisin bu uyarısını ciddiye almayan ırkçılar yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.
GÖTEBORG’DA IRKÇILAR İZİNSİZ YÜRÜYÜŞ YAPTI İSVEÇ POSTASI 


Kuzey Direniş Hareketi adlı ırkçı örgüt polisten izin almaksızın bugün Göteborg’un merkezinde illegal bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Polis ilk önce gruba dağılmalarını söyledi ama ırkçılar bu uyarıyı ciddiye almadılar. Polis kontrol merkezinden yapılan açıklamada, yapılan risk analiz sonucu sorumlu polis müdürünün izniye müdahale edilmediği belirtildi.

Irkçıların toplanmaya başlaması üzerine polisin ihbar sonucu haberi olduğu ortaya çıktı. Polis yaptığı kısa incelemede izin alınmadığını anlaşıldı. Bunun üzerine toplanma yerine giden polis ırkçıların dağılmalarını istedi. Irkçılar bu uyarıyı pek önemsemediler. Kendi internet sayfalarında, “Göteborg sokaklarına yerleşiyoruz (ele geçirmek)” diye yazdılar.

Irkçılar sembol olarak siyah giysiler ve yeşil-beyaz renkli flamalar taşıyorlar. Grup Gustav Adolf Meydanı’nda toplanarak Kors Sokağına kadar yürüdüler ve 14:20 dolaylarında dağıldılar.Polis toplanma ve yürüyüş esnasında herhangi bir sataşmanın ya da şiddetin meydana gelmediğini ifade etti.

Irkçılar Göteborg Kitap Fuarı’nda yürüyüş yapmak için polise izin baçvurusunda vurdular. Polisin gerekli izni verdiği belirtiliyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 22 Ekim 2018, 17:06 tarihinde yazdırılmıştır.