GÄVLE TEKESİ BU YIL YANMAKTAN KURTULDU

Stockholm’un 170 km kuzeyinde bulunan Gävle kentinin Noel’de sembolu olan ”Gävle Tekesi” bu yıl yakılmaktan sıkı güvenlik önlemleri sayesinde kurtuldu. Gelecek yıl tekrar yerine konmak üzere depoya kaldırıldı.
GÄVLE TEKESİ BU YIL YANMAKTAN KURTULDU İSVEÇ POSTASI


1966 yılından bu yana Gävle kentinin ”Noel Bayramı” süresince sembolü olan teke neredeyse her yıl yakılmaktan kurtulamıyordu. Bu yıl alınan çok ciddi güvenlik önlemleri sayesinde yakılmaktan kurtuldu.

Gävle halkı ve her yıl onu görmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan ”Gävle Tekesi” kentin imajını bir hayli yükseltiyor. Bu yıl yakılmaktan kurtulan Gävle Tekesi, gelecek yıl tekrar yerine monte edilmek üzere depoya kaldırıldı.

Kentin sembolü haline gelen ” Gävle Tekesi” nedeniyle kent ekonomik olarak da bir hayli kazanç sağlıyor. Kent esnafı bu durumdan oldukça memnun olduklarını söylüyor.

X – Cons Gävle bölgesi sorumlusu Maria Wallberg,”Tekenin çevresini yüksek çitlerle çevirdik. Dolaysyla ulaşılarak ateşe verilmesini önledik. 24 saat onu bekleyen bekçi düzeni kurduk. Bu yıl, bu önlemler nedeniyle başarılı olduk” ifadelerini kullanıyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 15:25 tarihinde yazdırılmıştır.