BEŞ KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUNA TECAVÜZ ETTİ. İKİ YIL CEZA ALDI

İsveç’in kuzey kentlerinden birinde oturan 18 yaşındaki bir genç, yaşları 15’in altında olan beş kız çocuğuna tecavüz etti. Mahkeme yaşını gözününde bulundurarak iki yıl hapisle cezalandırdı. Ayrıca 600 bin kron tazminat ödemeye mahkum etti.
BEŞ KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUNA TECAVÜZ ETTİ. İKİ YIL CEZA ALDI İSVEÇ POSTASI

Kuzey İsveç’te 18 yaşındaki bir genç sosyal medya üzerinden kandırdığı yaşaları 13 ile 15 arasında değişien kız çocuklarına evinde ve yazlık kulübede tecavüz etmekten yargılandı. Yargılama sonucu mahkeme iki yıl hapisle cezalandırdı. Mahkeme gerekçesinde gencin 18 yaşında olmasını gösterdi. Bu bir ölçüde eşit suça, eşit ceza ilkesiyle pek bağdaşmadığının kanıtı olarak tepki topladı.

Tecavüz olayını kızların polise başvurmasıyla ortaya çıktı. Kızların avukatı Jens Nyström, “Bu durumlarla karşı karşıya kalan müvekkillerimden pek çoğu korkuya kapılıyor ve bir yandan da kendilerini koruma içgüdüsüne kapılıyorlar” yorumunu yapıyor.

Basına yansıyan haberlere göre 18 yaşındaki bundan önceki ilk iki olayda kuşkulu duruma düşüyor ama tecavüz olayına devam ediyor. Küçük kızlardan birisi mahkame kararı sonucunda ağlayarak, “defalarca, hayır hayır diye haykırdım ama beni döverek tecavüzünü gerçekleştirdi” diyor. Evde ise kızların divanın üzerinde boğazlarını sıkarak, korkutarak tecavüzleri gerçekleştiriyor.

1 8 yaşındaki genç hakkındaki suçlamaları kabul ederek, gönüllü birlikte olduğunu ve yaşlarının on beşten küçük olduğunu bilmediğini ileri sürüyor. Mahkeme ayrıca genci 600 bin kron tazminat ödemeye mahkum etti.
 

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 18:25 tarihinde yazdırılmıştır.