YAHUDİ DÜŞMANI GÖÇMENLER ALMANYA’DAN SINIR DIŞI EDİLECEK

Hıristiyan Birlik partilerinin Almanya'da 'anti semitist göçmenlerin' sınır dışı edilmesine olanak sağlayacak bir yasa tasarısı için çalışmalar yürüttükleri belirtildi.
YAHUDİ DÜŞMANI GÖÇMENLER ALMANYA’DAN SINIR DIŞI EDİLECEK

İSVEÇ POSTASI

Politico'dan Laurens Cerulus'un aktardığına göre, Başbakan Angela Merkel'in liderlik ettiği Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ittifakı, Almanya'da 'anti semitizmin her türlüsünü' sınır dışı edilme gerekçesi haline getirecek bir mevzuat tasarısı üzerinde çalışıyor.

Die Welt gazetesinin haberine göre 'Yahudilerin yaşam biçiminin mutlak kabulü' entegrasyonun temel ölçütlerinden biri olarak kabul edilecek. Habere göre "Almanya'daki Yahudi yaşam biçimini, ya da İsrail devletinin varlığını tanımayanlar" Almanya'da yaşama hakkına sahip olamayacak.

Taslağın Yahudi Soykırımı’nı anma günü olan 27 Ocak'ta federal meclise getirilmesinin planlandığı kaydedildi. Metin taslağında, Alman ikamet yasasının sağladığı imkanların eyaletler düzleminde antisemitist yabancıların sınır dışı edilmesi için kullanılması yönünde çalışıldığı belirtildi.

Alman yasalarına göre İsrail bayrağının yakılmasına uygulanmabilecek cezai bir yaptırım ise oldukça kısıtlı. Yalnızca zarar verilen bayrak daha önce örneğin bir elçilik binasında asılmışsa para ya da iki yıla kadar hapis cezası söz konusu olabiliyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 15:27 tarihinde yazdırılmıştır.