VÅRBY GÅRD METROSU’NDA PATLAMA

Stockholm’un güney semtlerinden Huddinge Belediyesi’ne bağlı Varby Gard metrosunda el bombası patladı. Patlamada biri erkek biri kadın iki kişi ağır yaralandı.
VÅRBY GÅRD METROSU’NDA PATLAMA İSVEÇ POSTASI


Huddinge Belediyesi’ne bağlı Vårby Gård Metrosu’nda saat 11:00 dolaylarında el bombası olduğu tahmin edilen bir patlama gerçekleşti. Metronun yakınına bırakılan bir poşeti yerden alan 60 yaşlarında bir erkekle ona eşlik eden 45 yaşlarında bir kadın poşet içine konulan el bombasının patlamasıyla ağır yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldılar. Sağlık durumları ciddiyetini koruyor.

Aftonbladet gazetesine göre bu patlamaya poşet içindeki el bombası neden oldu. Polis sözcüsü Sven-Erik Olsson, “Çok fazla bilgiye sahip değilim. Güçlü bir patlama ve yaralılar var. Bu olay bu iki kişiyi hedef aldığını sanmıyoruz” açıklamasını yapıyor.

Bölgeye çok sayıda polis aracı yönlendirildi. Bomba uzman ekiplari çağrıldı. Bölge geniş çaplı güvenlik şeridine alındı. Semtte oturan pek çok kişi olayın bir yandan şokunu yaşarken bir yandan da böylesine bir patlamaya ilk kez tanık olduklarını dile getiriyorlar.

Metro trafiği Masmo ile Vårby Gård arasında ulaşım karşılıklı olarak otobüslerle sağlanıyor. Metro yönetimi trafiğin yeniden ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadılar.

Polisten yapılan yeni açıklamaya göre hastaneye kaldırılan 60 yaşlarındaki erkek yaralının yaşamı kurtarılamayarak aldığı yaralar nedeniyle vefat etti.
 

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 15:19 tarihinde yazdırılmıştır.