RİNKEBY’DE BİR KİŞİ KURŞUNLANDI

Stockholm’un kuzey semtlerinden olan Rinkeby’de saat 18:30 dolaylarında metroya yakın pizzeria önünde bir kişi başından kurşunlandı. Yaralı hastaneye kaldırıldı.
RİNKEBY’DE BİR KİŞİ KURŞUNLANDI İSVEÇ POSTASI


Rinkeby Metrosu’na yakın bir pizzeria önünde bir kişi başından kurşunlandı. Polise olayı haber veren kişiler silah sesi duyduklarını belirttiler.

Olay yerine gelen polis başından kurşunlanmış bir kişiyle karşılaştı. Yaralı kişi hemen hastaneye kaldırıldı. Yaralanan kişinin sağlık durumu hakkında henüz bilgi verilmedi.

Olay yerini güvenlik şeridine alan polis, teknik elemanlar çağırırken aynı zamanda olayı gören görgü tanıkları da arayor. Polis helikopteri, polis köpekleri ve özel polis gücü saldırgan ya da saldırganları arıyor. Polisten verilen bilgiye göre dört kiş sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Göçmen ağırlıklı bir nüfusa sahip olan Stockholm’un Rinkeby semti sık sık silahlı olaylara sahne oluyor. Bölgeye polis karakolu kurulurken aynı zamanda mobese kameraları da yerleştirildi. Buna rağmen şiddet olaylarının önü alınamıyor.
 

Hastaneye kaldırılan yaralı kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Görgü tanıklarına göre saldırganlar iki ya da üç kişiydi. Birinin elinde silah vardı. Jeans ve siyah trençkot giymişlerdi. Bir görgü tanığı ise yüzlerinde maske olduğunu ileri sürüyor.

Polis olayın perde arkasını daha önce bölgede yaşanan silahlı saldırılarla bağlantılı olduğundan kuşkulanıyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 14:01 tarihinde yazdırılmıştır.