GÖTEBORG’DA MİLLİ GÖRÜŞ GENÇLİK TEŞKİLATI'NA SALON VERİLMEDİ

İsveç Televizyonu SVT’nin Tekt-Tv haber bölümünde yayınlanan bir habere göre Batı Hissingen Bölge Beldiyesi radikal gruplara, derneklere, kişilere salon kiralanmasını durdurdu. Bu nedenle Göteborg Milli Görüş Gençlik Teşkilatı’na salon verilmedi.
GÖTEBORG’DA MİLLİ GÖRÜŞ GENÇLİK TEŞKİLATI'NA SALON VERİLMEDİ İSVEÇ POSTASI


Haftasonu Göteborg’da bir etkinlik için bir okul salonunu kiralamak isteyen Milli Görüş Gençlik Örgütüne salon verilmedi. Buna gerekçe olarak Bölge Belediyesi Müdürü Sergio Garay, “ Gelecekte bölgemizin (kentin) kurallarının, ilkelerinin çiğnenmemesi için bunları ihlal edebilecek olan derneklere, kişilere salonlarımızı kiraya vermeyi uygun bulmuyoruz. Bu bir tür kendimizi güvenceye almaktır” diyor.

Batı Hissingen Bölge Belediyesi yetkilileri Milli Görüş Hareketini radikal İslamcı gruplar arasında değerlendiriyorlar. Ellerinde antisemitizm propagandası yaptıklarına dair belgeler olduğunu ileri sürüyorlar.

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Kudüs” açıklamasından sonra gelişen olaylarda Malmö ve Göteborg’daki Musevi Sinagoglarına saldırılar yapılmış, sinagoglar yakılmaya çalışılmıştı.

İsveç’te uzun yıllardır örgütlü çalışma yürüten Milli Görüş Hareketi, Almanya’da da tehlikeli İslamcı gruplar arasında kabul ediliyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 15:22 tarihinde yazdırılmıştır.