ASENA, ERDOĞAN'A MEYDAN OKUYOR!

Bugünkü sabah gazetesi ‘Metro’ İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i sayfalarına taşıyarak, “Asena”, Erdoğan’a meydan okuyor, başlığıyla verdi.
ASENA, ERDOĞAN'A MEYDAN OKUYOR! İSVEÇ POSTASI


İsveç’te sabah yayınlanan ve metro, banliyö treni, otobüs istasyonlarında bedava dağıtılan ‘Metro’ gazetesi Türkiye’de yeni kurulan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i haber yaparak, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı aday olacağını ve meydan okuduğunu yazdı.

Gazete aynı zamanda Meral Akşener’i eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e benzeterek “Demir Lady” lakabını kullanıyor. Bu nedenle taraflarlarının kendisine mitolojik bir ad olan dişi kurt “Asena” lakabını verdiğini belirtiyor.

Meral Akşener, politikaya Doğru Yol Partisi’nde başlamış ve 1996 – 1997 yılları arasında Türkiye’nin ilk kadın İçişleri Bakanı olmuştu. Akşener daha sonra MHP’ye geçerek Meclis Başkan yardımcılığı görevini sekiz yıl sürdürmüştü. MHP’de kongre süreci içerisinde Bahçeli ile ters düşmüş ve MHP’de bir türlü kongre kararı aldırmamıştı. Bu konu mahkemelik olmuş ve mahkeme Bahçeli yönünde karar vermişti (MHP’de kongre yapılmasını el altından Erdoğan’ın engellediği inacı da var).

Meral Akşener daha sonra partisinden ayrılarak yeni bir parti çalışmaları içerisine girerek geçen Ekim ayında “İyi Parti” adıyla bir parti kurdu. İyi Parti anketlerde MHP’nin neredeyse 10 puan önüne geçti. Bu durumdan korkan ya da oldukça tedirgin olan Bahçeli, seçim barajının çok yüksek olmasından yakınmaya başladı. Bu arada da Erdoğan’la sık sık görüşerek bir ittifak arayışı içerisine girdi.Metro Gazetesi, Akşener bilenmiş ve çok deneyimli ve aynı zamanda çok sert, karizmatik bir politikacı olduğunu belirtiyor. Akşener’in konuşmasına ve konularına tamamen egemen ve retorik yönüyle hatip bir siyasetçi olduğunu yazıyor.

AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ’cülerin başarısız darbe girişimini kendi lehine çevirerek hem Fetöcüleri hem de diğer rakiplarini safdışı etmeye, ülkede bir baskı rejimi kurmaya çalıştığını ifade ediliyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 14:26 tarihinde yazdırılmıştır.