MÜLTECİLERİN İÇİN HAZIRLANAN BARAKALAR ATEŞE VERİLDİ

Sabah saatlerinde mültecilerin geçici kalacakları Stockholm’un kuzey semtlerinden Åkersberga’da iki mülteci baraka evinde yangın çıktı. Yangına dışarıdan atılan yanıcı maddenin neden olduğu belirtiliyor. Yangın saat 06.00’da itfaiyenin çalışmasıyla söndürüldü.
MÜLTECİLERİN İÇİN HAZIRLANAN BARAKALAR ATEŞE VERİLDİ İSVEÇ POSTASI 


İsveç’te mültecilere karşı sürdürülen ırkçı politikalar nedeniyle kaldıkları konutlar sık sık saldırıya uğrayarak yakılıyor. Kısa süre içerisinde ateşe verilen ikinci mülteci barınağı oldu.

Olay yerine itfaiye geldiği zaman yangının barakaları sardığına tanık oldu. Barakalar birbirinde ellişer metre aralıkla bulunuyor. Polisten yapılan açıklamada barakalarda mültecilerin kalmadığı ve barakaların tamir halinde bulunduğu ifade ediliyor. Polis olayı adam öldürmeye teşebbüs olarak nitelendiriyor.

Polis olay yerinde itfaiyenin çalışmasından sonra incelemelerini sürdürmeye başladı. İlk elde edinilen bulgulara göre olayda kasıtlı yakılma  söz konusu. Yangın olayının gece 03.00 dolaylarında başladığı görgü tanıklarına göre doğrulanıyor.

Bu Pazartesi gecesi de Stockholm’un doğusunda bulunan önemli yerleşim yeri olan Nacka’da da mülteciler için ayrılan büyük bir bina ateşe verilmişti.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 19 Eylül 2018, 07:43 tarihinde yazdırılmıştır.