İSRAİLLİ BAKANDAN ’UTANMAZ’ AÇIKLAMA

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, 30 Mart Filistinlilerin İsrail’in toprak işgalini protesto gününde 16 Filistinli’nin İsrail ordusu tarafından öldürülmesi için "askerlerimiz madalya hak ediyor" dedi.
İSRAİLLİ BAKANDAN ’UTANMAZ’ AÇIKLAMA İSVEÇ POSTASI


30 Mart Cuma günü İsrail – Gazze sınırında Filistinlilerin yaptığı protesto gösterisinde 16 Filistinli öldürülmüş ve 500 kadarı da yaralanmıştı. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Filistinlilerin Gazze sınırındaki eylemine İsrail ordusunun müdahalesine ilişkin konuşarak ’aymazlığı’nı ortaya koydu. ABD ve Batı’nın şımarık çocuğu olan sürekli desteklenen İsrail, Filistinli sivilleri türlü bahanelerle öldürmekten vazgeçmiyor.

Savunma Bakanı Liberman, 16 Filistinlinin öldürülmesi için "İsrail askerleri gerekeni yaptı. Askerlerimiz madalya hak ediyor" dedi.

Filistinli göstericilere ateş açılan anları gösteren görüntüler, İsrailli keskin nişancıların silahsız Filistinlileri nasıl vurduğunu ortaya koymuştu. Bu görüntülere dünya duyarsız kalarak ikiyüzlülüklerini ortaya koymuş oldular.İsrail ’tarafsız araştırmacıların’ yaşanan olayları araştırması için oluşturulacak grubu İsrail’e sokmayacağını belirterek ’hayır’ dedi.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 23 Eylül 2018, 09:36 tarihinde yazdırılmıştır.