CHP TAKSİM’E SOKULMADI

CHP’nin “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla Türkiye genelinde başlattığı oturma eylemleri öncesi ilginç manzaralar yaşanıyor. CHP’nin İstanbul Taksim Meydanı’ndaki oturma eylemi öncesi polis Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı.
CHP TAKSİM’E SOKULMADI İSVEÇ POSTASI 


Hükümeti’nin OHAL’i 7’nci kez uzatması kararı üzerine CHP, Türkiye genelinde protesto için Pazartesi günü 12.00’de oturma eylemleri gerçekleştireceklerini açıklamışlardı. İstanbul’da Taksim Alanı seçilmişti. Polis Taksim’de Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. Ayrıca İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı’na çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı. Bunun üzerine CHP’liler eylemlerini İstiklal Caddesi başında gerçekleştirdiler.

Polis, Taksim Metrosu da eylem nedeniyle kapattı. Taksim’e geçmek isteyenler bir sonraki durak olan Şişhane’ye yönlendirildi.Türkiye basına yansıyan haberlere göre CHP’liler, “Biz Taksim’e çıkıp oturacağız. Eğer emniyet güçleri izin vermezse de İstiklal Caddesi’nde toplanıp Galatasaray Meydanı’na yürüyeceğiz” ifadelerini kullandılar.

Saat 11.30 itibaren toplanan CHP’liler alan sokulmayınca ve polis şefleriyle görüşmeler sonuçsuz kalınca saat 12.00’de İstiklal Caddesi başında oturma eylemine başladılar.

Eylemde “Hak, hukuk, adalet” sloganları atılıyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 23 Eylül 2018, 09:33 tarihinde yazdırılmıştır.