ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ İSA ÖZKAN’IN CENAZESİNDE CHP ÇELENGİ SAKINCALI GÖRÜLDÜ

AKP hükümeti’nin şehit kanları üzerinden sürdürdüğü politikalar bir türlü son bulmuyor. En son olay Uzman Çavuş İsa Özkan’ın cenaze töreninde CHP çelengi tekmelenerek yere atıldı.
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ İSA ÖZKAN’IN CENAZESİNDE CHP ÇELENGİ SAKINCALI GÖRÜLDÜ İSVEÇ POSTASI 

AKP Hükümeti bir türlü yanlışlarından vazgeçmiyor. PKK terörizmine karşı verilen mücadelede şehit düşen askerlerimiz, güvenlik güçlerimizin cenaze törenlerine bölgelere göre CHP örgütü de katılıyor, çeleng bırakıyor. AKP Hükümeti’nin bakan ya da üst düzey yöneticilerinin işgüzarlığı ve kışkırtmacılığıyla CHP çelengleri yere atılıyor ya da gerekli yerlere bırakılması engenleniyor.

Sözcü gazetesinin haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'un "Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; 'CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' dedim" sözlerinin ardından bugün toprağa verilen şehit Jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan'ın cenaze töreninde CHP çelengi gerginliği yaşandı. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un da protokolün hemen arkasında saf tuttuğu törende bir grup, CHP çelengini yere attı. Çelenk, gerginliğin artması üzerine polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli üç yıllık Uzman Çavuş İsa Özkan, dün Engizek Dağları Bölges’nde bir grup PKK’lı terörist ile girilen çatışmada şehit düştü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan için memleketi Buras’nın Büyükorhan İlçesi’ndeki Orhan-ı Kebir Camii´nde bugün askeri tören düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, cami avlusuna getirildi. Hemen ardından CHP İl Başkanlığı’na ait çelengin cami avlusunda diğer çelenklerin yanına konulması sırasında gerginlik yaşandı. Törene katılan bir grup, çelengi bulunduğu yerden aldı. Kısa süreli arbedenin ardında bir kişi çelengi yere atarak çiğnedi. Gerginliğin artması üzerine polis, çelengi yerden alarak cami avlusundan uzaklaştırdı.

5 BİN KİŞİ KATILDI

Tepkili grubun sakinleştirilmesi ardından dua okunmaya devam edildi. Törene Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, milletvekilleri ile birlikte CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Baba Halil Özkan, başsağlığı dileyen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu´na, “Vatan sağ olsun, 4 oğlum daha var” dedi. Şehidin ağabeyi Şaban Özkan, kardeşinin asker kıyafeti ile törene katıldı. Şaban Özkan, tabutun yanında babası Halil, annesi Fatma, diğer kardeşleri Şefik, Musa ve Ali Gaffar Özkan ile taziyeleri kabul etti.CHP İL BAŞKANI, PROTOKOLÜN ARKASINDA SAF TUTTU


Öğle namazı ardından şehit Uzman Çavuş Özkan için cenaze namazı kılındı. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş da protokolün hemen arkasında şehidin yakınlarıyla birlikte saf tuttu. Cenaze namazı kılınması ardından şehit Özkan´ın tabutu, askerlerin omuzlarında ambulansa taşındı. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, şehidin annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte tabutun arkasından ambulansa kadar yürüdü. Şehidin cenazesi ilçeye bağlı Gedikler Köyü mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

TEZCAN’DAN ELEŞTİRİ

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Soylu’yu çok sert sözlerle eleştirdi. ”Değerli arkadaşlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit cenazeleri üzerinden toplumu bölge hesabı içine girmiştir. Şaşırdık, önce şaka haber sandık. Ancak gördük ki haberlerden, gerçekten diyor ki “Ben müsteşarım vasıtasıyla valilere talimat gönderdim. Şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarını almayacaksınız” demiş. Dehşet verici bir açıklama, terbiyesizce bir açıklama. Vicdansız bir açıklama, hadsiz ve sorumsuz bir açıklama. Bu muhtemelen bir derin karanlık kaos planının dışa vurumudur ve işaretidir. En az PKK kadar bölücü bir açıklamadır. Bölücü bir İçişleri Bakanı vardır. Toplumu çatışmaya sürükleyen bir İçişleri Bakanı vardır. Derhal istifa etmelidir” diye konuştu.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 21 Kasım 2018, 15:13 tarihinde yazdırılmıştır.