İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU 81 İLDE CHP’Lİ İL BAŞKANLARI TARAFINDAN PROTESTO EDİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Valilere, CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözlerine büyük tepki gösterdi. CHP, Soylu’yu insanları bölmek, kutuplaştırmaya devam etmek ve kışkırtıcılık yapmakla suçladı. CHP tarafından 81 ilde eşzamanlı okunan açıklamayı sunuyoruz
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU 81 İLDE CHP’Lİ İL BAŞKANLARI TARAFINDAN PROTESTO EDİLDİ İSVEÇ POSTASI 
 

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Açıklaması


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Valilere, CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.


AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış, soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.


Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama, eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.


Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu, Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.
 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 21 Kasım 2018, 00:39 tarihinde yazdırılmıştır.