DALKURD KALECİSİNİN PAYLAŞIMI İŞİNDEN ETTİ

İsveç’in başkenti Stockholm’un kuzeybatısında Borlänge bölgesinde Türkiye kökenli Kürtler tarafından kurulan Dalkurd Spor Kulübü’ne 3 ay önce Konyaspor’dan transfer edilen Abdülaziz Demircan 19 Mayıs 2018 günü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı anısına Norrköping maçına giderken kendi özel hesabı İnstagram’dan 1919 yılı, Türk Bayrağı, Atatürk ve Bandırma Vapuru’nu temsil eden bir fotoğraf paylaşıyor. Ne olduysa, bu paylaşımdan sonra oluyor.
DALKURD KALECİSİNİN PAYLAŞIMI İŞİNDEN ETTİ İSVEÇ POSTASI  


Uppsala Nya Tidning Gazetesinden Daniel Meisels’in haberine göre Abdülaziz Demircan yaşadıklarını anlatıyor. Fotoğrafı yayınladıktan sonra Dalkurd’lü sporcuların tehdit ve saldırılarına maruz kalıyor. Böylece Dalkurd’de başladığı kariyeri kısa bir zaman içerinde son buluyor.

Abdülaziz Demircan gazeteci Daniel Meisels’e Türkiye’den telefonla şunları anlatıyor, “Otobüsümüz Norrköping maçı için Uppsala’dan hareket etti. Stockholm’u geçtikten sonra antrenörümüz beni çağırdı (Azrudin Valentic) ve Başkan, senin bu maçta oynamayacağını söyledi. Çünkü senin güvenliğini garanti edemiyorlar. Seyirciler sana saldırabilirler” dedi.

“Başkan derken kimi kastediyorsunuz” diye soran gazeteciye, “Kulübün büyük sponsoru olan “Junad Kardeşler” çekildiler. Fakat Junad Kardeşler’e yakın olan kişilerle görüştüm ve onların böyle bir şey söylemediklerini belirtiyorlar. Spor Şefimiz Adil (Kızıl)’dan çok sayıda SMS aldım. Adil, kendisinin de benim yüzümden kulüpten atıldığını söyledi. Fakat bazı şeyler uyuşmuyor” ifade ediyor.Abdülaziz Demircan kendisini şöyle savunuyor, “Ben her yıl 19 Mayıs’ta resimler bırakırım. Türk pasaportu taşıyorum ve Türkiye’de oturuyorum ve de ülkemden onur duyuyorum. Benim ne Türklerle ne de Kürtlerle hiç bir sorunum yok” görüşünü açıklıyor.

Norrköping maçında oynatılmayan Demircan’a maç sonrası soyunma odasında bazı futbolcular saldırıyor. “Yayınladığım bu fotoğraftan dolayı bazı sporcular ki  adlarını vermeyeceğim, bana saldırdılar. Fakat Adil sorunu çözmeyi başardı. Bu olaydan sonra ne antrenör ne de futbolcular benimle konuşmadılar”

Abdülaziz Demircan, sosyal medya üzerinden nefret içeren saçma sapan yazılar alıyor. Aynı şeyin Türkiye’yi Dalkurd için bıraktığında da oluyor. Demircan, “İsveç liginde oynayan bir takımın bu davranışını anlamıyorum. Bir kulüp nasıl bu kadar politik olabilir?” diyor.

Bu olaydan sonra menejerinin de devreye girmesiyle sözleşmesi iptal edilerek Türkiye’ye dönüyor. Fakat Türkiye’de de kaygıları var. Bu konuda, “Türkiye’de oynamak istiyorum. Fakat bazı küçük sorunlar yaşayabilirim. Dalkurd’de oynamam sorun olabilir. Öyle sanıyorum ki, bu durum fazla problem yaratmaz” ifadelerine yer veriyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 21 Kasım 2018, 01:01 tarihinde yazdırılmıştır.