ADNAN OKTAR GÖZALTINA ALINDI

Adnan Oktar Türk toplumunda bilinen bir kişilik. Kurduğu tarikat, televizyon, zengin ve renkli bir yaşam ve kedicikleriyle sürekli gündemde olan birisiydi
ADNAN OKTAR GÖZALTINA ALINDI İSVEÇ POSTASI 


Bu sabah saatlerinde Adnan Oktar örgütüne yönelik operasyonu başlatıldı. Oerasyon sırasında 106 ‘sı kadın 235 kişi gözaltına alındı. Adnan Oktar’ın ise operasyon sırasında kaçmaya çalışırken yakalandığı belirtildi. Operasyonun genişletilerek sürdürüleceği gelen haberler arasında bulunuyor.

Adnan Oktar’a yönelik yapılan suçlamaların sayısının çok kabarık olması dikkat çekiyor. Oktar, gizli örgüt kurmaktan çocuk istirmarcılığı ve askeri casusluğa kadar her suç bulunuyor.

Basına düşen haberlere göre suç listesi şu biçimde dillendiriliyor: “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma” “Çocukların Cinsel istismarı” “Cinsel Saldırl” “Reşit Olmayanla Cinsel İlişki” “Cinsel Taciz” “Şantaj” “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” “Tehdit” “Cebir” “Çocuğun Kaçırılması veya Alıkonulması” “Dini İnanç ve Duyguların İstismar Edilmesi Suretiyle Dolandırıcılık” “İftira” “Halkı Askerlikten Soğutma” “Hakaret” “Suç Uydurma” “Siyasi ve Askeri Casusluk” “Yalan Tanıklık” “Nitelikli Dolandırıcılık” “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” “Rüşvet 231 Sayılı Vergi Usul Kanununa Muhalefet” “Rüşvet” “Resmi Belgede Sahtecilik” “Eğitim ve Öğretim Hakkının Engellenmesi” “Eziyet” “Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama” “Yardım Etme” “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” “Kişisel Verilerin Kaydedilmesi” “Siyasi Hakların Kullanılmasının Engellenmesi” “3713 Terörle Mücadele Kanununa Muhalefet” “6284 Sayılı Ailenin Korunamsı ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet” suçlamaları yöneltildi.

Adnan Oktar örgütüne yönelik operasyonda kapsamında yine en çok bilinen isimlerden Oktar Babuna 'nın da gözaltına alındığı öğrenildi. Babuna, adına yapılan ilik bulma kampanyasıyla tanınmıştı.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 21 Kasım 2018, 01:43 tarihinde yazdırılmıştır.