ALMANYA ‘OSMANLI’ DERNEĞİNİ YASAKLADI

Almanya İçişleri Bakanlığı işlediği suçlarla sürekli gümdemde olan ‘Almanyalı Osmanlılar’ derneğini kişiler ve kamu yararı açısından ‘ağır tehdit’ oluşturduğu gerekçesiyle kapatılmasına karar verdi.
ALMANYA ‘OSMANLI’ DERNEĞİNİ YASAKLADI İSVEÇ POSTASI  


Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in organize suçlarla gündeme gelen çete benzeri bir yapılanmaya sahip "Almanyalı Osmanlılar" (Osmanen Germania) derneğinin ve bağlı bütün grupların "her türlü faaliyetini” yasakladığı açıklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Salı günü yapılan yazılı açıklamada, "Almanyalı Osmanlılar" derneğinin insanların canı, malı, özgürlüğü ile genel olarak kamu güvenliği için "ağır tehdit” oluşturduğu ifade edildi. Almanya'daki dernekler yasasına dayandırılan yasak kararında, Almanyalı Osmanlılar derneğinin amacı ve faaliyetlerinin ceza yasalarını ihlal ettiği kaydedildi.

Alman basınında yer alan haberlere göre polis Almanya’nın Rheinland-Pfalz, Baden Württenberg, Bavyera ve Hessen eyaletlerinde aramalar yaptığı yazıldı. Polisten yapılan açıklamada ise, derneğin Almanya’nın çeşitli 16 kentinde örgütlendiği belirtildi.

İçişleri ve polis kaynaklarına göre derneğin Türk milliyetçiliği yönünde bir çizgi izleyen Almanyalı Osmanlıların en az 300 üyesi bulunuyor. Ayrıca Mart ayından bu yana Almanyalı Osmanlılar’a üye olduğu tahmin edilen sekiz kişi Stuttgart'ta açılan davada yargılanıyor. Söz konusu Almanyalı Osmanlılar üyeleri, cinayete teşebbüs, şantaj, uyuşturucu ticareti yapmak, fuhuşa zorlamak ve özgürlüğü kısıtlamakla suçlanıyorlar.

Öte yandan Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanlığı, Almanyalı Osmanlılar’ın Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve yakın çevrelerle bağlantısı olduğunu iddia etmişti.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 21 Kasım 2018, 00:20 tarihinde yazdırılmıştır.