FLEMINGSBERG’DE 17 YAŞINDA BİR GENÇ KURŞUNLANDI

Dün gece Stockholm’un güney bölgesi Huddinge’nin Flemingsberg semtinde bir genç kurşunlandı. 17 yaşındaki gencin baçaklarına iki kurşun isabet etti. Semtte bulunan Huddinge Hastanesi’ne yürüyerek giden genç tedavi altına alındı.
FLEMINGSBERG’DE 17 YAŞINDA BİR GENÇ KURŞUNLANDI İSVEÇ POSTASI 


Pazartesi gecesi Flemingsberg’de kurşunlanan gencin bacağına iki kurşun isabet etti. Yaralı genç kendi olanaklarıyla yürüyerek yakınındaki hastaneye gitti. Olayla ilgili polise çok sayıda telefon edildi. Bundan iki hafta öncede semtte bir kişi kurşunlanmış ve patlamalar olmuştu.

Polis kendi internet sayfasında bölgede sık sık kurşunlama ya da silah sesleri duyulduğunu yazıyor. Polis sözcüsü Anna Westberg, “Yaralı hastaneye kendisi gitti ve ambulans çağırmadı. Bacaklarına iki kurşun yemiş ve bilinci yerinde” açıklamasını yapıyor.

Polsin verdiği bilgilere göre genç birkaç arkadaşıyla dolaşırken kurşun yağmuruna tutuluyorlar. Polis olayı adam öldürmeye teşbbüsten ele alıyor.

Kurşunlanma olayın yaşandığı bölge güvenlik şeridine alınarak sabah saatlerinden itibaren teknik elemalar araştırma ve inceleme çalışmaları yapıyorlar.

Polis, ayrıca Huddinge’de iki hafta önce Sjödal Lisesi yanında bacaklarından kurşunlanan 15 yaşındaki çocuk ile bağlantısını araştırıyor.

http://www.isvecpostasi.com adresinden 18 Ekim 2018, 03:18 tarihinde yazdırılmıştır.