ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 06 Nisan 2018, Cuma 18:29 tarihinde eklendi. 376 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PUİGDEMUNT’A ŞARTLI TAHLİYE

Geçen hafta sığındığı Belçika’dan Almanya’ya geçen ve karayolunda polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan Katalan lider Carles Puigdemont, Alman Mahkemesi tarafından şartlı serbest bırakılıyor. İspanya ise, Puigdemond’u ’isyan’ suçlamasıyla arıyor.
PUİGDEMUNT’A ŞARTLI TAHLİYE İSVEÇ POSTASI


Schleswig-Holstein Eyalet Yüksek Mahkemesi, Almanya’da gözaltına alınan Katalonya Özerk Yönetimi'nin eski başkanı Carles Puigdemont'un Perşembe günü şartlı olarak tahliye edilmesine yönünde karar verdi. Bugün tahliye edileceği sanılıyor.

Mahkeme bu kararıyla Puigdemont’un “isyan” suçlamasından dolayı İspanya’ya iade edilemeyeceği belirtilerek, bu nedenle “kaçma tehlikesinin önemli ölçüde azaldığına” dikkat çekti. Mahkeme diğer yandan, Puigdemont’un hakkındaki “yolsuzluk” suçlaması nedeniyle İspanya'ya iadesinin mümkün olabileceğini ifade etti.

Alman Mahkemesi böylece yolsuzluk suçlaması nedeniyle Puigdemont’un iadesi için gerekli tutuklama emrini çıkararak aynı zamanda emrin infazını da durdurmuş oldu.

Mahkemenin kararına göre, Puigdemont’un tahliyesi için gereken şartlar arasında 75 bin euro teminat ödenmesi de bulunuyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com