23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 22 Mart 2018, Perşembe 21:59 tarihinde eklendi. 678 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PYD LİDERİ TERÖRİST SALİH MÜSLİM YALANLARINA DEVAM EDİYOR...

Avrupa’nın çeşitli kentlerini dolaşarak kendine kamuoyu yaratmaya çalışan PYD lideri terörist Salih Müslim İsveç’e geldi.
PYD LİDERİ TERÖRİST SALİH MÜSLİM YALANLARINA DEVAM EDİYOR... İSVEÇ POSTASI


Salih Müslim Çekya’da bulunduğu sırada İnterpol üzerinden Türkiye yakalanmasını istemişti. Çekya’da yakalanan Müslim, Türkiye’ye iade edilmemiş ve serbest bırakılmıştı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden sonra İsveç’in başkenti Stockholm’a gelen Salih Müslim İsveç Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında yalanlarına devam etti. Müslim, 3000 IŞİD militanının Afrin’de Türk ordusuyla birlikte hareket ettiğini ve Türk ordusunun yanında savaştığını ifade etti.

Müslim iddialarını bir adım daha ileriye taşıyarak Afrin’in IŞİD yeni başkent olacağını savundu. Türkiye’nin İnterpol üzerinden Müslim’in Türkiye’ye iade edilmesi çalışmaları şimdiye kadar sonuçsuz kaldı.

Afrin’deki ÖSO militanlarının şehir merkezinde yaptıkları yağmalama olayını oldukça abartan Müslim, Aftonbladet gazetesine verdiği demecinde, “Şehir merkezi tamamiyle yağmalandı. Siviller yakalandı ve götürüldü. Onlara ne olduğunu ya da olacağı hakkında bilgimiz yok. Bu bir kaosdur ama mücadele sürmektedir. Bizim başka seçeneğimiz yok. Bu durum savaşın çok uzun süreceğini gösteriyor. Türkiye’nin planı İdlib’den Afrin’e kadar teröristler için yerleşim alanı yaratmaktır. IŞİD başkenti olarak Ragga ve Musul’u kaybetti” dedi.

Bütün bunların hem belgelediklerini ve ellerinde fotoğraflar ve komutanların adları olduğu belirterek, “Daha önce IŞİD için çarpışanların şimdi Türk ordusunun yanında savaşıyorlar” açıklamasını yaptı.

İsveç’te siyasi partilerin çağrısı üzerine geldiğini belirten Müslim, “Ben buradayım ve polis korumasındayım. Öyle sanıyorum ki, herkes beni anlıyor. Türkiye’nin suçlaması gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

PYD lideri terörist Müslim, Suriye’nin ellerinde bulundurdukları bölgelerdeki azınlıklara neler yaptıklarına ise hiç değinmedi. Kamışlı’da öldürülen Asuri liderleri ve asıl adı Ayn el Arab olan ve Kürtlerin azınlıkta olduğu yerleşim yerinin adının neden Kobani’ye çevrildiğini konusunda ise tek söz söylemedi. Müslim’i Sol Parti’nin davet ettiği sanılıyor.


                                                           Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt ve Salih Müslim

Sol Parti Başkanı Jonas Sjöstedt Twetter hesabından 6 Martta yayıladığı yazısında PYD'ye destek vereceklerini açıklamıştı.
 

Jonas Sjöstedt‏ @jsjostedt  6 mars

De besegrad IS, nu är omvärlden tyst när Nato-landet Turkiet anfaller dem. Jag lovade precis Salih Muslim att vänsterns stöd för Afrin och Rojavas kamp ska vara fortsatt starkt (Onlar (Kürtler) IŞİD’i yendi. Nato ülkesi olan Türkiye onlara saldırıyor ve şimdi dünya kamuoyu susuyor. Ben, Salih Müslim’e Afrin ve Rojava’da onların mücadelelerinin daha güçlü devam etmesi için solun sözünü verdim).

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com