23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 03 Eylül 2017, Pazar 11:16 tarihinde eklendi. 562 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÅRSTA’DA DOKUZ ARABA YAKILDI

Bu gece yarısından sonra Stockholm’un güney’inde bulunan Årsta bölgesinde bulunan araçlar ateşe verildi. Polis olay yerinde bir kişiyi yakaladı.
ÅRSTA’DA DOKUZ ARABA YAKILDI İSVEÇ POSTASI 


Bu gece yarısından sonra saat 13.30 dolaylarında bir kişinin yangını haber vermesiyle olay yerine gelen polis, yanan arabaların yakında bir kişiyi gözaltına aldı. Polis sözcüsü Carina Skagerlind, “Haftasonu olması nedniyle pek çok kişi dışarıda bulunuyordu. Dolaysıyla olayı gördüler ve haber verdiler. Biz pek çok kiş ile görüştük” açıklamasını yapıyor.

Olay yerinde yakalanan kişi polis tarafından sorgulanmak için polis istasyonuna götürüldü. Skagerlind, “Bu olay maddi zarar kapsamına giriyor. Kuşkuları çok güçlü. Çünkü dokuz otomobil birbirnin yakınında park etmiş olarak duruyor. Tahminen birisi ya da birileri bu işi bilerek yaptı” ifadelerini dile getiriyor.

Skagerlind ekliyor,” Araba yangınlarının nedenleri var. Bir araba motor yanlışlığı ile ateş alabilir ve yakınındaki arabaları da yakar. Fakat bu durum öyle değil” ifadelerini kullanyor.

İsveç genelinde araba yangınları alışılmamış bir durum değil. Birileri ya istek üzerine ya da kasıtlı olarak park yerindeki arabaları ateşe verebiliyor. Bazı durumlarda amaç sigortadan para koparabilmek...

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com